Офіційний веб-сайт

Концерт-колаж, концерт-хрестоматія ''Ковчег Україна"

Автор(-и): Ярина Винницька / Розділ:

Концерт-колаж, концерт-хрестоматія ''Ковчег Україна", автор: Ярина Винницька, роки оприлюднення: 2020-2021.

Висунуто членкинею Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Юлією Сінькевич.

 

Концерт-колаж, концерт-хрестоматія ''Ковчег Україна" Ярини Винницької

 

Концерт-колаж, концерт-хрестоматія ''Ковчег Україна" - це унікальна музична візитівка України. Це концерт, що перезавантажує наші «музичні архіви» і робить їх цікавими сучасному слухачеві, а також може також відкрити світові невідому колосальну музичну спадщину України, і має всі шанси повторити подвиг хору Кошиця - здійснити тріумфальне турне і закохати світ в українську музику.

Концерт Ковчег "Україна" - це понад 30 шедеврів української музичної спадщини: від архаїчних колядок до ДахиБрахи - наші "золоті" і "платинові" сингли за останні десять століть - архаїчні колядки, давні духовні напіви - ірмоси, перлини українського бароко, класичні шедеври Лисенка, Бортнянського, Барвінського, сучасні експерименти Вікторії Польової, Золтана Алмаші, Євгена Станковича.

Ковчег "Україна" - це великий симфонічний оркестр, 2 хори - чоловічий і жіночий, 8 солістів, 5 музичних гуртів, 30 тонн сценічних конструкцій і LED-екран площею понад 50 кв.м.

Ініціатором і креативним продюсером проекту є засновниця культурної платформи Ковчег "Україна" ЯРИНА ВИННИЦЬКА. Співавтор проекту і головний диригент концерту - зірка світової класичної сцени ОКСАНА ЛИНІВ.

У музичну команду7 "Ковчегу" входять відомі українські гурти і солісти -ДАХАБРАХА, ХОРЕЯ КОЗАЦЬКА, KURBASY, Уляна Горбачевська, а також Молодіжний симфонічний оркестр України YsOU, Національна чоловіча капела "Дударик", Київський дівочий хор ім.Лисенка, оперні солісти - сопрано Оксана Нікітюк і тенор Назар Тацишин. Особливий гість концерту' - 85-річна співачка Домініка Чекун - хранителька традиції ритуального співу Полісся.

Прем'єра концерту відбулась у жовтні 2020 року, а 22 серпня до "Ковчегу" приєднались зірки української сцени - JAMALA, Святослав Вакарчук, Аліна Паш, Юлія Саніна, а також зірки українського балету7 Катерина Кухар і Олександр Стоянов, щоб зіграти легендарний концерт на Михайлівській площі до Дня Незалежності.

Спеціально до цієї події Сергій Жадан та гурт ДахаБраха написали пісню - легенду про Моя на український лад. Пісня "Птах" набрала понад 400 тис переглядів на Youtube каналі проекту, стала Його гімном і тепер має всі шанси стати альтернативним гімном України.

Проект має велику просвітницьку мету - познайомити широке коло слухачів з шедеврами як музичної, так і візуальної спадщини України. Це справжній мистецький Ковчег, куди автори проекту7 завантажили увесь культурний капітал країни. Музичну програму супроводжувала мультимедійна інсталяція з використанням новітніх технологій — голографічні проекціії, АR-ефекти доповненої реальності. Відеоряд складався з шедеврів традиційного мистецтва України -гуцульські ікони на склі, полтавські рушники, плахти, килими, вишиті сорочки XIX ст., кераміка Поділля і Гуцульщини; а також барокові різьблені іконостаси, скульптури Пінзеля, фрески Софії Київської, графіка Олени Кульчицької і Богдана Сороки та багато іншого.

Ковчег "Україна" - це місце зустрічі минулого й майбутного України. Концер Ковчег "Україна'' є одним із проектів однойменної культурної платформи, що діє з 2016 року. Культурна платформи Ковчег "Україна" має на меті зберегти і примножити культурний спадок України шляхом створення якісних конкурентоспроможних українських культурних продуктів, що поєднують традиційне і новаторське, архаїчне і сучасне - у таких секторах креативних індустрій як книговидання, музика, кіно, виставкова діяльність, освіта, а також шляхом забезпечення системної промоції українських культурних «скарбів» на світовій арені і формування бренду України як країни з багатою самобутньою культурою. Ковчег - це спроба виплекати в українцях відчуття гордості і приналежності до власної культури та історії.

Як стверджують засновники культурної платформи Ковчег "Україна", "для нас традиція - це не «поклоніння попелу, а передавання вогню» наступним поколінням. Ми отримали велику спадщину - все те, що створили українці за тисячоліття свого існування, а разом з нею і глибину їхньої любові та їхнього болю; тепер це наша відповідальність - зберегти, примножити і передати далі "духовний скарб" нації. Ми прагнемо змінити культурні стереотипи про Україну, відмовитись від старих кліше в стилі "сало і горілка" і засобами сучасного мистецтва вивести на авансцену нові знакові культурні артефакти, з якими може асоціюватись наша країна".

 

З подання членкині Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Юлії Сінькевич

Ковчег "Україна": десять століть української музики

https://day.kyiv.ua/uk/article/kultura/kovcheg-ukrayina-desyat-stolit-ukrayinskoyi-muzyky

Концерт "Ковчег "Україна"

https://www.youtube.com/watch?v=Y2Wb_Or-wJc

Про "Ковчег Україна" без зради

https://uain.press/articles/pro-kovcheg-ukrayina-bez-zradi-1450691

 

 

 

Коментарі

Даруйте, але який стосунок до музики має цей шкільний монтаж, який вже профінансовано Українським культурним фондом, тобто нашими податками? Невже не наїлися? Гидко і прикро.

А хто така Ярина Винницька? Композитор, музикант, диригент? Вона лише менеджерка. А чи є премія за менеджмент?

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA