Офіційний веб-сайт

Кочерга Анатолій Іванович

Оперний співак, (бас), народний артист УРСР (з 1979 р.), народний артист СРСР (з 1983 р.).

Шевченківська премія 1989 року за виконання партій в операх «Борис Годунов» М.Мусоргського, «Дон Карлос» Дж.Верді, «Милана» Г.Майбороди у Державному академічному театрі опери та балету імені Т.Шевченка в колишній УРСР.

Народився 9 липня 1947 року у селі Самгородок Козятинського району Вінницької області.

Освіта: Київська консерваторія (1968-1973 рр., навчався у Р.Разумової). У 1975-1976 роках стажувався у театрі «Ла Скала» у Мілані.

Життєпис: У 1971-1991 роках працює солістом Київського театру опери та балету (нині – Національної опери), а з 1991 року – Віденської опери. У 1984 році обирався народним депутатом у колишньому СРСР 11-го скликання.

Творчість: Окрім чудового голосу, Анатолій Кочерга завжди вирізнявся драматичним талантом, який він з успіхом втілював на сцені. У 1982 році зіграв роль Мефістофеля у фільмі-опері «Фауст» (режисер Б.Небієрідзе, телестудія «Укртелефільм»).

Міжнародний тріумф відбувся у 1989 році у «Хованщині» М.Мусоргського у Віденській державній опері. У 2011-2012 роках А.Кочерга бере участь у постановках опер «Дон Карлос» у Мюнхені, «Леді Макбет Мценського повіту» у Мадриді, «Хованщині» у «Метрополітен опера» (Нью-Йорк).

Виконавець партій: Сильвестр («Ярослав Мудрий» Г.Майбороди), Гремін («Євгеній Онєґін» П.Чайковського), Галицький («Князь Ігор» О.Бородіна), Досифей, боярин Шакловитий («Хованщина» М.Мусорґського), Мефістофель («Фавст» Гуно), Пімен, Варлаам, Борис («Борис Годунов» М.Мусорґського), Поліцмейстер, Борис Тимофійович («Леді Макбет Мценського повіту» Д.Шостаковича), Старий каторжник («Катерина Ізмайлова» Д.Шостаковича), Кочубей («Мазепа» П.Чайковського), Слуга («Скупий лицар» С.Рахманінова), Старий циган («Алеко» С.Рахманінова), Командор («Дон Жуан» Моцарта), Кутузов («Війна і мир» С.Прокоф'єва), Пістоль («Фальстаф» Д.Верді), Дон Базіліо («Севільський цирульник» Россіні), Ніколанта («Лакме» Деліба), граф де Ґріє («Манон» Массне) та ін.