Офіційний веб-сайт

Книга віршів та оповідань «Дороги камени»

Автор(-и): Неля Шейко-Медведєва / Розділ:

Книга віршів та оповідань «Дороги камени», автор: Неля Шейко-Медведєва, «Видавничий дім «Комора», рік видання: 2018.

Висунуто «Видавничим домом «Комора».

 

Книга віршів та оповідань «Дороги камени» Нелі Шейко-Медведєвої

 

«Дороги камени» Нелі Шейко-Медведєвої – перша книжка в сучасній українській літературі, написана як українською літературною мовою, так і живою лемківською говіркою, що вийшла за межі лемківської спільноти та потрапила до широкого кола читачів.

Це зворушлива оповідь про втрачену Лемківщину і долі тих, хто внаслідок масових депортацій українців із Лемківщини (як і Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любочівщини, Західної Бойківщини) у 1944-1951 роках опинився в радянській Україні і мусив звикати до нової батьківщини.

До книги увійшло 8 поетичних циклів, що перемежовуються оповіданнями, в цілому утворюють життєпис кількох поколінь людей, котрі попри втрату власної батьківщини зуміли зберегти свою самобутність, родинну пам'ять та побутову культуру.

Крім того, книга містить ґрунтовну передмову з екскурсом в історії та рефлексіями авторки на основі досвіду власного і родинного; наприкінці книги вміщено короткий словничок лемківської говірки, що вживається в текстах.

Загалом же «Дороги камени» Нелі Шейко-Медведєвої – це видання, що характеризується чудовим стилем, продуманою стрункою композиціє, художньою цілісністю та важливістю як історичного свідчення описуваних подій, з огляду на це книга рекомендується «Видавничим домом «Комора» на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка.

 

З подання «Видавничого дому «Комора»

Дорогі камені Нелі Шейко-Медведєвої від Бескидів до Києва

https://blog.yakaboo.ua/dorogy-kameny/

Коли розмовляють камені

https://nasze-slovo.pl/koli-rozmovljajut-kameni/

Коментарі

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA