Офіційний веб-сайт

Книга сонетів «Світло в тунелі»

Автор(-и): Валерій Кулик / Розділ:

Книга сонетів «Світло в тунелі», автор: Валерій Кулик, видавництво «Олді-Плюс» (м.Херсон), рік видання: 2018.

 

Книга сонетів «Світло в тунелі» Валерія Кулика

 

Колектив працівників Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара висуває на Національну премію України імені Тараса Шевченка книгу сонетів Валерія Кулика «Світло в тунелі». Згадане видання стало однією з найзначиміших подій у культурно-мистецькому житті Таврійського краю.

Поет Валерій Кулик не одне десятиліття радує своїх шанувальників оригінальними високими за змістом і за формою ліричними творами. А пропонована збірка поезій сповнена ще й філософськими принадами, де художнє слово та мистецький хист автора відтворюють широку палітру нинішньої дійсності. І особливо потрібна така література саме сьогодні, коли Україна переживає надзвичайно складні часи державотворення, коли іде наполеглива боротьба за істинну волю і незалежність.

Важливо й те, що поет обрав своїм творчим інструментарієм одну з найдавніших форм художнього виявлення ‑ класичний сонет. Вінки сонетів нашого краянина, як відомо, свого часу були відзначені, як здобуток загальнонаціональної ваги (газета «Літературна Україна», аналітична стаття А.Мосієнка «У часопросторі сонетного вінка» від 11 грудня 2006 року).

У доволі складній формі Валерій Кулик подарував читачеві такі філігранні вінки сонетів як «Майдан. Війна. Болючі думи», «Вінок героєві», «Гончарний круг», «Первісний кінь», «День Сковороди» і «Ніч Казанови». До смаку літературних гурманів припав також цикл сонетів «Силуети на тлі сонета», присвячений класикам світової літератури, які уславили свої імена в сонетотворчості.

Визначною рисою характеру майстра слова є його невсипуща громадська діяльність. Уже багато років він керує обласним літературним об'єднанням «Кулішева криниця». Він бере активну участь у літературному житті Херсона і області.

Поет Валерій Кулик від самого початку агресії Росії проти нашої держави узяв курс до прикордонних загонів на межі з тимчасово окупованим Кримом. Його пісня «Надійний форпост», написана з композитором Вікторією Медовою, презентувалася 23 березня 2018 року на прикордонній заставі у селі Преображенка Каланчацького району на межі з тимчасово окупованим Кримом. Виконав її народний артист України Харіс Ширінський.

У залі села Чонгар уже нинішнього року відбулася масова презентація книги «Світло в тунелі» та згаданого вище вокального твору.

Поезія Валерія Кулика давно хвилює серця наших читачів, а особливо молоді.

Просимо Комітет з Національної премії України підтримати наше подання. Письменник Валерій Кулик гідний того, аби бути відзначеним цією високою нагородою.

 

З подання Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.О.Гончара

До матеріалів херсонського поета Валерія Кулика:

https://www.youtube.com/watch?v=cfNPB1q4mCA&list=PLpYwUc6w-DwuDWN4IIx8W7oaZG12uTfQJ&index=5

Коментарі