Офіційний веб-сайт

Книга сонетів «Світло в тунелі»

Автор(-и): Валерій Кулик / Розділ:

Книга сонетів «Світло в тунелі», автор: Валерій Кулик, видавництво «Олді-Плюс» (м.Херсон), рік видання: 2018.

 

Книга сонетів «Світло в тунелі» Валерія Кулика

 

Колектив працівників Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара висуває на Національну премію України імені Тараса Шевченка книгу сонетів Валерія Кулика «Світло в тунелі». Згадане видання стало однією з найзначиміших подій у культурно-мистецькому житті Таврійського краю.

Поет Валерій Кулик не одне десятиліття радує своїх шанувальників оригінальними високими за змістом і за формою ліричними творами. А пропонована збірка поезій сповнена ще й філософськими принадами, де художнє слово та мистецький хист автора відтворюють широку палітру нинішньої дійсності. І особливо потрібна така література саме сьогодні, коли Україна переживає надзвичайно складні часи державотворення, коли іде наполеглива боротьба за істинну волю і незалежність.

Важливо й те, що поет обрав своїм творчим інструментарієм одну з найдавніших форм художнього виявлення ‑ класичний сонет. Вінки сонетів нашого краянина, як відомо, свого часу були відзначені, як здобуток загальнонаціональної ваги (газета «Літературна Україна», аналітична стаття А.Мосієнка «У часопросторі сонетного вінка» від 11 грудня 2006 року).

У доволі складній формі Валерій Кулик подарував читачеві такі філігранні вінки сонетів як «Майдан. Війна. Болючі думи», «Вінок героєві», «Гончарний круг», «Первісний кінь», «День Сковороди» і «Ніч Казанови». До смаку літературних гурманів припав також цикл сонетів «Силуети на тлі сонета», присвячений класикам світової літератури, які уславили свої імена в сонетотворчості.

Визначною рисою характеру майстра слова є його невсипуща громадська діяльність. Уже багато років він керує обласним літературним об'єднанням «Кулішева криниця». Він бере активну участь у літературному житті Херсона і області.

Поет Валерій Кулик від самого початку агресії Росії проти нашої держави узяв курс до прикордонних загонів на межі з тимчасово окупованим Кримом. Його пісня «Надійний форпост», написана з композитором Вікторією Медовою, презентувалася 23 березня 2018 року на прикордонній заставі у селі Преображенка Каланчацького району на межі з тимчасово окупованим Кримом. Виконав її народний артист України Харіс Ширінський.

У залі села Чонгар уже нинішнього року відбулася масова презентація книги «Світло в тунелі» та згаданого вище вокального твору.

Поезія Валерія Кулика давно хвилює серця наших читачів, а особливо молоді.

Просимо Комітет з Національної премії України підтримати наше подання. Письменник Валерій Кулик гідний того, аби бути відзначеним цією високою нагородою.

 

З подання Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.О.Гончара

До матеріалів херсонського поета Валерія Кулика:

https://www.youtube.com/watch?v=cfNPB1q4mCA&list=PLpYwUc6w-DwuDWN4IIx8W7oaZG12uTfQJ&index=5

Коментарі

Поетична хвилина з Валерієм Куликом під час скайп-зустрічі в полтавській бібліотеці стала потужною годиною читання та обговорення книги сонетів "Світло в тунелі". Правдиво і щемко відкриває автор свої думки, ділиться, дарує читачеві небайдужість до всього, що оточує нас.
пан Валерій по-особливому доносить відчуття й переживання побаченого чи почутого римованим словом, де строфи і рядки сонетів здатні узяти за живе вкладеним у них змістом. Вони не можуть не бентежити душу чи залишити байдужим, адже мудрому поетові є що сказати. Їх силу відчує кожен, незважаючи на відстань і час.Книга "Світло в тунелі" заслуговує на високу відзнаку. Читачі біліотеки-філії №4 м. Полтави

Лист-підтримка

 

Обласна державна адміністрація звертається з проханням про відзначення відомого херсонського поета Валерія Кулика.

У 2017 році відповідно до програми розвитку інформаційного простору Херсонської області на 2017 - 2020 роки обласна державна адміністрація та обласна рада видали друком за кошти обласного бюджету книгу поезій Валерія Кулика «Світло в тунелі» накладом 600 примірників. На сьогодні це літературно-художнє видання поширене в мережі бібліотечних та освітніх закладів області.

Збірка сонетів відомого в Україні автора вивчається на уроках літературного краєзнавства.

Згодом вказана книга ще двічі перевидавалася з ініціативи Центру розвитку громадських ініціатив «Таврійський край» (смт Чаплинка).

Численні презентації нової збірки поета свідчать про те, що як зазмістом, так і за формою книга відповідає вимогам часу, стала надійним підґрунтям у справі патріотичного та духовного виховання підростаючого покоління. Радує і те, що письменник Валерій Кулик веде актину громадську діяльність, часто зустрічаючись з учнівською та студентською молоддю. Крім того, у 2018 -2019 роках книга «Світло в тунелі» та пісня «Надійний форпост», присвячена прикордонникам, були презентованіпоетом перед воїнами, які несуть службу на межі з тимчасово окупованою Автономною Республікою Крим.

Одразу ж після виходу книги у світ поет презентував її Національній спілці письменників України за участю представників Міжнародного херсонського земляцтва в Києві. Збірка поезій була високо оцінена земляками, які проживають у столиці. До того ж заслужений діяч мистецтв України Валерій Кулик разом з херсонським композитором, заслуженим працівником культури України Валерієм Другальовим створили та подарували земляцтву Гімн Херсонського земляцтва(текст додається).

Висловлюємо сподівання, що Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка підтримає кандидатуру Валерія Кулики щодо здобуття цієї високої державної нагороди.

 

Херсонська обласна державна адміністрація

Шановні пані та панове!

Херсонське Обласне Польське Товариство  «Полонія»  звертається  з приводу висунення нашого відомого поета-краянина  Валерія Кулика на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Наша спільнота  вже давно знайома з діяльністю та великим творчим доробком  талановитого краянина – поета, що щиро вболіває за долю України та палко оспівує красу таврійської землі; вміє захопити читача відвертою розмовою поезії на актуальні теми сучасного життя; автора чудових сонетів, великої кількості ліричних та патріотичних пісень тощо.

Відомий Валерій Кулик і як прекрасний перекладач, цікавий журналіст, що невпинно утверджує загальнолюдські і національні ідеали. Протягом багатьох років він був ведучим програми, присвяченої національно-культурним центрам  Херсонщини, плідно співпрацював з ними; неодноразово брав участь у культурних, зокрема літературних, заходах ХОПТ «Полонія».

Члени ХОПТ «Полонія» вважають Валерія Кулика , поета і громадянина, гідним високої нагороди - Національної премії України імені Тараса Шевченка.

                З повагою,  Розалія Ліпінська, Голова ХОПТ «Полонія».

3 листопада 2019 р.

Шановні панове! Анексувавши Крим, Росія тим самим змінила наше ставлення до сусіда агресора.Змінилося ставлення до рідної Мови.
Прочитавши книгу "Світло в тунелі" Валерія Кулика, зрозумів що ця книга має право і повина посісти почесне місце у всіх бібліотеках навчальних закладів України.Книга пронизана сьогоденними викликами, переповнена емоціями Патріотизма автора.Цей твір має велику виховну силу підростаючого покоління.Громадська організація "Таврійський Край",Чаплинський будинок творчості дітей та юнацтва, Преображенська загальноосвітня школа 1-3 ступенів, Каланчацького району, Чонгарська загальноосвітня школа 1-3 ступенів, Генічеського району, неодноразово разом з автором відвідували військові та прикордоні підрозділи на межі з тимчасово окупованним Кримом, доносячі творчість Валерія Кулика, присвячену подіям майдану,воїнам АТО, військовим та прикордонникам.Громадська Організація "Таврійський Край" вважає, що книга сонетів "Світло в тунелі" заслуговує на високу нагороду. З повагою, голова правління ГО "Таврій Край" Петро Лелеко.

Шановні панове!

Дізнавшись про те, що книгу сонетів "Світло в тунелі" нашого талановитого краянина, відомого поета, журналіста та перекладача Валерія Кулика висунуто на здобуття Національної премії України ім. Тараса Шевченка, хочемо підтримати його кандидатуру.
Бібліотека № 23 ім. Івана Багряного (для юнацтва) ХЦБС багато років знає, шанує творчість та плідно співпрацює з Валерієм Павловичем.
Неодноразово Валерій Кулик був гостем та учасником наших бібліотечних заходів, презентував свою творчість, зокрема пісенну.
Вкотре, напередодні Всеукраїнського Дня бібліотек, поет завітав до нашої бібліотеки, щоб у невимушеній і теплій атмосфері поспілкуватися з юними херсонцями. Відбулася жвава цікава розмова автора із старшокласниками (ЗНЗ № 52 ім. Тараса Шевченка) про тематику, ідеї, етапи створення поетичних творів, прозвучало багато ліричних віршів у виконанні В. Кулика, пісні на його слова тощо.
Юнаки та юнки були щиро захоплені чаром поетичного слова, отримали справжнє задоволення від спілкування з неординарною творчою особистістю, яка щедро ділилася з ними талантом і теплом свого серця.
Вважаємо, що Валерій Кулик та його книга сонетів "Світло в тунелі" заслуговують на високу відзнаку.

З повагою, зав. бібліотекою Тетяна Зєбєлян.

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA