Офіційний веб-сайт

Книга прози «Три лини для Марії»

Автор(-и): Сергій Осока / Розділ:

Книга прози «Три лини для Марії», автор: Сергій Осока (Нечитайло), «Видавництво Старого Лева», рік видання: 2020. Висунуто «Видавництвом Старого Лева».

 

Книга прози «Три лини для Марії» Сергія Осоки

 

Кожна новела Сергія Осоки ‑ то маленька велика історія простої людини, яку, можливо, ніхто б і не помітив на цій землі, якби не уважний майстер слова. Бо він не просто пише, а створює кількома мазками тривимірну картину людського життя: здається, можна прислухатися і почути, як шелестить очерет, сплескує риба в ставку, як падають яблука, риплять старі двері, як змішується з вітром людське зітхання, приглушений сміх чи схлип. А ще можна відчути запахи ‑ то густі і щільні, аж забиває памороки, то леткі і прозорі, як аромат квітки. Десь у цьому ЗD-форматі можна побачити людину, з усіма її прекрасними і потворними рисами, з шорсткими поверхнями і глибокими западинами її бентежної душі. Здається, сюжети цих новел малі чи другорядні, але то лише ключ, який відкриває портал, через який потрапляєш у світ великої літератури.

 

З подання "Видавництва Старого Лева"

У Сергія Осоки вийшла книжка «Три лини для Марії»

https://nspu.com.ua/novini/u-sergiya-osoki-vijshla-knizhka-tri-lini-dlya-marii/

Магія прози Сергія Осоки

https://dotsentnina.wordpress.com/2021/02/13/магія-прози-сергія-осоки/

Коментарі

Чому на офіційній сторінці Національної премії України відсутня модерація коментарів та авторизація коментаторів? Це ж не паркан десь на задвірках, де кожен охочий може написати яку завгодно бздуру! Якщо люди не моють поваги ні до себе, ні до інших, їм не слід надавати можливостей для публічного висловлювання.

Пацієнтка Херсонського, яка пише через електронний перекладач, не любить правди.

На прикладі попередніх лавреатів Кіяновської і Луцишиної робимо висновок, що купити й продати в Україні можна все, навіть совість і гідність. Яка влада, такі й лавреати.

Я думаю, що кожен пишучий уже може подаватися на Шевченківську, а що? Написав кілька віршиків і новелок на кшталт Шолохова - і go, go. І як не соромно?

Автор, напевно, щось таке вживає, що додумався подати свій опус на цю премію. Цікаво, наш полтавський Єсєнін потрапить хоч у 2 тур чи з першого його виженуть?

Сєрьожа Нєчітайло. І сміх, і гріх. Що поезія його, що проза - якась клоака. І воно подалися на Шевченка. Дідок, який писав еротичні присвяти Ользі Фреймут. Може, думав, що вона його розкрутить? Та де там. Сиди в своїй Полтаві й рипайся.

Книжки С. Осоки дуже сільські й ні про що. Автор не має життєвого досвіду, щоб написати щось на надриві почуттів. Усе в нього дуже посередньо, немає пластики й образності, а безглузде нагромадження епітетів і метафор викликає не подив, а глибоке розчарування.

Колись С. Осока казав, що ніколи в житті не подаватиметься на радянські премії на кшталт Шевченка тощо, але таке саме казала й Кіяновська, ба навіть більше, якщо переможе Зеленський, то вона емігрує до Польщі. Емігрувала? Та ні, звичайно, а стала співпрацювати зі Слугою народа і отримувати від нього нагороди. Мене завжди дивувало оце халуйське колаборантство українських попередніх письмаків,що уявили себе новими месіями.

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA