Офіційний веб-сайт

Книга поезій «ПервоСвіт»

Автор(-и): Світлана Антонишин / Розділ:

Книга поезій «ПервоСвіт», автор: Світлана Антонишин, видавництво «Український пріоритет», рік видання: 2020.

Висунуто Львівською обласною організацією Національної Спілки письменників України.

 

Книга поезій «ПервоСвіт» Світлани Антонишиної

 

Книга поезій Світлани Антонишин «ПервоСвіт» ‑це річ, народжена в муках. Кожен рядок її віршів створений, попри біль, відчай, безвихідь. Якщо виокремити основні розділи цієї книги, то перед очима і серцем читача постане монолітне послання... ПервоСвіту. Того першого і незайманого, животворного, одухотвореного, «що через Нього все сталося»: «На білому камені. Осипаються зорі. Запитання до істини. Це просто час. Кришталева райдуга». Камінь, зорі, істина, райдуга... У цих позначеннях елементів побудови ‑ не лише Всесвіт, а й сама людина (камінь ‑ земля, зорі ‑ вогонь, істина ‑ духовне світло, етер, райдуга ‑повітря, вода). І зачин до самої книги обраний не просто так. З перших рядків відчувається спорідненість душ авторки і Лесі Українки, власне, якій і присвячений триптих «Монолог джерельної води». У назві криється глибока символіка: вода (ріка) означає не лише швидкоплинне життя, а ще й носія земної інформації. Лесиному слову за силою енергетики притаманна первозданна (джерельна) чистота, яка здатна відновлювати не лише ментальне тіло, а й наснажувати Дух і Душу. Тож насправді цей заспів, попри біль, сльози, кайдани, сум, гартування криці ‑це своєрідне невидиме благословення на все Світле, Радісне і Добре.

Світлана Антонишин ‑ феноменальне явище в сучасній українській поезії. Кожна епоха дарує світові об'явників, так у сиву давнину називали тих, хто першим повідомляв світові якусь важливу новину. Тими об'явниками є правдиві поети. Але ‑ лише ті з них, які римують не розумом, а Серцем. Тільки те, що людина має в духовному серці, може бути Божим провісником. («Я в серці маю те, що не вмирає!» ( Леся Українка). «Доведу всім світам, що насправді ніщо не вмира» (Світлана Антонишин).

Письменниця живе у Бродах на Львівщині. У своєму рідному містечкувона дуже популярна. Вона ‑місцева Леся Українка, творчість якої знають та люблять. Бо вона продовжує тішити своїх шанувальників новими творами, у яких пише про подолання болю і біль подолання, про вибір, який повстає перед кожним із сущих на неминучому шляху до Істини та Добра.

Світлана Антонишин знає все про світ, дуже багато читає, але бачить лише тих, хто до неї приходить. Це приклад тієї людини, яка за будь-яких обставин переможе. її поезія у класичному стилі. Вона дуже потрібна. Дехто думає, що зараз настав час лише модерної поезії, а Світлана працює у реалізмі і в одному і тому ж ритмі. У неї нема прірви між віршами. Вони всі в гармонії між собою. її збірки, як подих: видихнула людина усе, що в неї накопичилося в житті. Втім, теперішні творіння Світлани Антонишин таки відрізняються від її попередніх поезій. Як відзначають літературні критики, лексика їївіршів стала жорсткішою. Завжди вона підбирала лагідні слова, а тут зовсім не так. Напевне, це такий час, що всі люди стали жорсткішими.

Світлана Антонишин ‑людина всесторонніх талантів: поетеса, прозаїчка, критикиня, журналістка. Член Національної спілки письменників України з 1999 року. Незважаючи на тяжку недугу, вона багато творчо працює, в різні роки написала й видала збірки поезій «Янгол самотнього неба», «Запитання до вічності», «Знак Сизіфа», «Падіння скелі», «Закон самозбереження душі», «Бар'єр», «Свіча доля»; авторка прози «Клавіри буднів», «Ображена трава».

Творчість Світлани Антонишин відзначена багатьма нагородами: літературними преміями імені Лесі Українки, «Благовіст», імені Маркіяна Шашкевича, імені Павла Тичини, обласною літературною премією імені Катерини Мандрик-Куйбіди за найкращу поетичну збірку патріотичної тематики.

Працюючи у галузі поезії та прози, Світлана Антонишин також зарекомендувала себе і літературним критиком. Вона ‑автор численних публікацій у вітчизняних часописах.

Незважаючи на хворобу (донедавна пересувалася на інвалідному візку, а останнім часом взагалі стала лежачою і перебуває в чотирьох стінах), Світлана Антонишин повна творчих планів.

 

З подання Львівської обласної організації Національної Спілки письменників України

Чому Бог посилає на Землю поетів?

http://bukvoid.com.ua/reviews/books/2021/04/04/212314.html

 

Коментарі

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA