Офіційний веб-сайт

Книга поезій «Містерії»

Автор(-и): Світлана Короненко / Розділ:

Книга поезій «Містерії», автор: Світлана Короненко, видавництво «Ярославів Вал», рік видання: 2019.

 

Книга поезій «Містерії» Світлани Короненко

 

Книга, яка з'явилася навесні 2019-го, одразу привернула увагу залюбленого в поезію читацького загалу і фахових літературознавців багатьма незвичайностями Й несподіванками навіть у поліграфії, в дизайні та структуруванні самих віршових текстів. Сама мисткиня в поезіях постала посутньо інакшою, якщо порівнювати її з порою ранньої творчості, постала сміливою і загадковою експерементаторкою, цілком сучасною, модерною і водночас задивленою в містерійні глибини національного і європейського письменства.

Щойно видана книга Світлани Короненко «Містерії» вже здобулася на вельми ґрунтовні і схвальні оцінки авторитетних літературознавців:

‑ «Містерії» Світлани Короненко, можна сказати, унікальне явище в українській поезії… Світлана Короненко у своїх поезіях однаково щира й відверта, пронизлива на всіх змістових рівнях ‑ у інтимній ліриці, у віршах громадянського звучання, у ностальгійних рядках і строфах, адресованих молодим поетам, цим самовпевненим зухвальцям, які ще спізнають колись радість творчих перемог і гіркоту невдач» (Микола Сулима);

‑ «Світлана Короненко унікально по-своєму з радикальною сміливістю естетизує поетичну містику, наповнюючи її міфологічною атрибутивністю: символікою сил природи, медитативним апелюванням до пір року… і кольоровою палітрою, флорою та фавною, ворожінням та відьмарством, добрими і злими духами тощо» (Тарас Салига).

Вважаємо, що поетеса Світлана Корнонеко за творення книги «Містерії» цілком заслуговує на відзначення її Національною премією України ім.Т.Г.Шевченка 2020 року в номінації «Літературна творчість».

 

З подання Кафедри української літератури і компаративістики

Черкаського національного університету ім.Б.Хмельницького

Лист-підтримка

 

Кількатисячна громада творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України» підтримує подання на відзначення поетеси Світлани Короненко за творення книги «Містерії» (видавництво «Ярославів Вал», рік видання: 2019). Презентації і обговорення цієї талановитої книги поезій відбулись під час проведення Всеукраїнських фестивалів і конкурсів: «Пісенний вернісаж» у Київському будинку актора (квітень-2019), «Кришталевий Трускавець» (травень-2019), «Киданецький пісне цвіт» (с.Киданці Збаразького району, Тернопільської області, червень-2019), «Фантазії моря ‑ Кароліно-Бугаз» (смт. Затока Одеської області, липень-2019), «Боромля» (Сумська область, серпень-2019), Конкурс авторів і виконавців ім.Андрія Сови (м.Одеса, вересень-2019), «Веселі канікули осені» (жовтень ‑ 2019) ‑ учасники мистецьких свят надали високу оцінку експресивній, модерній поезії С.Короненко, як такій, що у високій мірі передає інтонації складної, непересічної епохи, у якій ми існуємо і діємо. Поезії «Містерій» дозволяють мати відповіді на болючі запитання духовного життя сучасника, допомагають у життєвому і моральному поступі усім, хто їх торкнувся.

Окремо слід відзначити музичний колорит, безліч енгармонійних відтінків, властивих поетичним образам зазначеної книги ‑ цьому сприяє плідна робота С.Короненко, як поета-пісняра, автора популярних пісенних зразків у виконанні провідних майстрів, лауреатів численних мистецьких імпрез, народних артистів України Олександра Василенка, Дмитра і Назарія Яремчуків, Олега Дзюби, Алли Попової, Світлани Мирводи, заслужених артистів Євгенії Костенко, Каріни Карасьової, Любові та Віктора Анісімових, Лариси Недін та інших.

Інтимна лірика, справжня, щира містика, талановите відтворення власних почуттів у сполуці з вічними явищами живої природи, дивовижна міфологічність образів поруч із звичними реаліями життя ‑ ця синтетичність поезій С.Короненко надає особливого шарму поціновувачам її творчості.

Творча спілка професійної естради України гаряче вітає вітчизняні літературу і мистецтво з появою «Містерій» Світлани Короненко і планує започаткувати концертно-мистецький проект для створення багатопланового музично-поетичного дійства на його основі у виконанні провідних майстрів, членів нашого творчого осередку ‑ і разом з тим підтримує відзначення чудової поетеси найвищою державною нагородою ‑ національною премією України ім. Т.Г.Шевченка 2020 року в номінації «Літературна творчість».

 

Президент творчої спілки «Асоціація діячів

театрального мистецтва України»,

заслужений діяч мистецтв України

В.В.Герасимов

Коментарі