Офіційний веб-сайт

Книга-альбом «Україна-33: кулінарна книга. Пам’ять людська». Видання друге»

Автор(-и): Микола Бондаренко / Розділ:

Книга-альбом «Україна-33: кулінарна книга. Пам’ять людська». Видання друге», автор: Микола Бондаренко, видавництво: «Видавничий будинок «Еллада» (м.Суми), рік видання: 2018.

 

Книга-альбом «Україна-33: кулінарна книга. Пам’ять людська». Видання друге» Миколи Бондаренка

 

«Україна-33: кулінарна книга. Пам’ять людська». Видання друге» ‑ винятковий мистецько-документальний проект всесвітньо відомого художника-графіка, члена Національної спілки художників України Миколи Бондаренка, приурочений до 85-х роковин загальнонаціональної трагедії – Голодомору 1932-1933 років.

Потужні емоційно, довершені художньо та значущі історично тематичні гравюри автора є стрижнем вказаної книги. На них (у виданні представлено 88 самобутніх ліноритів митця) Микола Бондаренковідтворив «меню» часів Голодомору, тим самим у непересічний спосіб зафіксував історичну правду про злочин проти України, датований 1932-1933 роками.

Водночас документальна цінність цього унікального проєкту посилюється завдяки зібраним і записаним художникам «кулінарним рецептам», спогадам очевидців побаченого за масштабами, цілеспрямованого нищення української нації, а також рідкісним світлинам і архівним документам, серед яких, зокрема, списки померлих від голоду в селах Буринського району Сумської області.

Друге видання, яке вийшло друком наприкінці 2018 року, доповнене англомовною редакцією, що має неабияке значення для відновлення історичної справедливості, поширення правдивої інформації про болісний для України період 1932-1933 років на міжнародній арені.

Художньо-історичний проект «Україна-33: кулінарна книга. Пам’ять людська». Видання друге» Миколи Бондаренка – знаковий здобуток для культурної й історичної спадщини держави, що гідний отримання Національної премії України імені Тараса Шевченка.

 

З подання «Видавничого будинку «Еллада»

Комітету з національної премії України

імені Тараса Шевченка

 

Вельмишановні пані та панове!

Я, Віктор Володимирович Казмірчук, звертаюсь до Вас з клопотанням на підтримку кандидата Миколи Михайловича Бондаренка на здобуття премії в номінації "Візуальне мистецтво".

Серія гравюр М.М. Бондаренка «Україна-1933. Кулінарна книга. Пам'ять людська.» присвячена болючій темі жахливого голодомору в Україні в 1933 році. Терор голодом, який діяв тоді в Україні був карально-репресивною акцією спрямованою на знищення самодостатніх селянських господарств – соціально-економічних основ нації. Микола Михайлович ще в 80-ті роки минулого століття почав працювати з архівними документами, спілкувався з людьми, які самі пам’ятали страшні часи 1933 року або знали про трагічні випадки з оповідань своїх близьких. Люди намагались врятуватись від голодної смерті харчуючись «вершками і корішками» і так з’явилась ідея представити все у вигляді «кулінарної книги». Гравюри виконані графічно досконало, стилістично бездоганно, викликають жалість і сум за безвинно знищені душі.

Безмежна вдячність Миколі Михайловичу Бондаренку за художнє розкриття трагедії, яка замовчувалась десятиліттями. Кажуть, що всі ми родом з дитинства і що без минулого не буває майбутнього. Ці гравюри зв’яжуть страшне минуле, хочеться вірити, зі світлим майбутнім.

Я, як вчений, вважаю, що «кулінарна книга» - це не тільки досконалий художній витвір, але й величезна науково-дослідна робота, яка вартує, як мінімум, кандидатської дисертації.

Сподіваюсь, що мій лист спрямує вашу увагу на творчий доробок самобутнього Художника М.М. Бондаренка, представлений в оригінальному, досконалому втіленні на вічну згадку для прийдешніх поколінь про трагічну віху в історії українського народу.

Вважаю, що художник М.М. Бондаренко заслуговує присудження йому Шевченківської премії.

 

Завідувач лабораторії протимікробних

засобів ДУ «Інститут мікробіології

та імунології ім. І.І. Мечникова

НАМН України», кандидат медичних

наук, старший науковий співробітник

В.В. Казмірчук

 

Коментарі

Історія, яку забувають - повторюється. Тому роботи Миколи Бондаренка є оберегом пам'яті для нашого народу, треба щоб знали про них і про нашу історію і тоді ми зможемо побудувати справді щасливу Україну.

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA