Офіційний веб-сайт

Книга-альбом «Микола Бідняк. Живопис, графіка»

Видавництво «Мистецтво», м. Київ, 2008 р., 608 с.

ISBN978-966-577-193-7

Ідея, концепція, упорядкування, есе «Навічно в серці моїм…» Марії Бідняк

Переднє слово Івана Дзюби

 

Анотація

Багатоілюстрована книга-альбом «Микола Бідняк» репрезентує творчість унікального художника, який, всупереч жорстокій долі, здолав, здавалося б, нездоланне і явив світові твори найвищої мистецької вартості в живописі та графіці.

Завдяки мужності й таланту, винятковій волі до боротьби Микола Бідняк зробив власне життя апофеозом творчості, уславив високим мистецтвом талановитий український народ, розкрив сутність мистця-патріота, феномен людської стійкості й духовної краси.

 

Іван Дзюба:

«Коли оглядаєш картини Бідняка, альбоми з репродукціями його творів, думаєш про нього та його долю, починаєш розуміти, що серед тих джерел, які живили сили його духу, була і любов до своєї рідної землі, до України. Йому майже не довелося жити в Україні ‑ тільки перші роки дитинства. Але він жив Україною. Мріяв повернутися до неї. І повернувся. Батьківщина, хоч і з великим запізненням, визнала його. Відбулися в урочистій обстановці чудові виставки у Києві ‑ в Національному художньому музеї, в Державному музеї українського народного декоративного мистецтва, в Українському фонді культури, в Національному музеї у Львові, в музеях Чернівців, Тернополя, Івано-Франківська, Коломиї, Луганська, Краматорська, у Національному заповіднику-музеї Тараса Шевченка в Каневі. Його твори поповнили збірки музеїв Києва, Львова, Канева, Чернівців...

1995 року він став лауреатом нашої найпрестижнішої премії ‑ Державної премії імені Тараса Шевченка, у 2000 році його нагороджено орденом князя Ярослава Мудрого.

Але ці, може, найщасливіші роки його життя ‑ роки зустрічі з Україною, на жаль, рано урвалися. У 2000 році рідна земля прийняла його на вічний спочинок ‑ він покоїться у дорогому його серцю Львові.

Однак доводиться з гіркотою сказати й про те, що ми не можемо похвалитися вдячністю до цієї унікальної Людини. Чи буде гідно збережено творчу спадщину Миколи Бідняка? Чи буде присвячено йому музей, на який він, безумовно, заслуговує? Ці запитання, на які поки що немає відповіді.

Може, цей альбом наблизить відповідь на них, наочно показавши масштаб і неповторність мистецького і духовного явища, ім'я якому ‑ Микола Бідняк».