Офіційний веб-сайт

Книга «Ворожіння на ягнятку»

Автор(-и): Віктор Терен / Розділ:

Книга «Ворожіння на ягнятку», автор: Віктор Таран (літературний псевдрнім Терен), видавництво «Ярославів Вал», рік видання: 2018.

 

Роман «Ворожіння на ягнятку» Віктора Терена

 

Справжньою подією не лише в літературному, а й у всьому духовному житті України, став романВіктора Терена «Ворожіння на ягнятку». В цьому багатовимірному, захопливому романі органічно переплелася наша історія й сучасність, УПА і Революція Гідності, і, нарешті, Майдан, про який Віктор Терен написав так пронизливо й точно, тому що й сам був активним учасником тих подій.

Роман «Ворожіння на ягнятку» викликав багато дискусій і чудових відгуків наших провідних письменників. Ось що говорить доктор філологічних наук, професор, академік Національної Академії Наук України Микола Жулинський:

«Віктор Терен володіє якимсь особливим даром виповідання від першої особи, і ця довіра ніде не згасає… Вважаю, що це великий творчий успіх Віктора Терена і дуже з цього радію. Такі твори нечасто з’являються в нашій літературі». (газета «Літературна Україна», 2 березня 2019 р.).

З думкою М.Жулинського перекликається і лауреат Національної премії ім. Шевченка письменниця Галина Пагутяк: «Роман «Ворожіння на ягнятку» дуже гарна, людяна книга, без викрутасів. Чудові образи, прекрасна мова, кінець гідний. Про Майдан дуже сильно, я наче там побувала… Я подумала, що так давно вже ніхто не вміє писати» (післяслово до роману).

Про роман В.Терена «Ворожіння на ягнятку», як про визначне явище в духовному житті України, сказали своє слово Михайло Слабошпицький, Павло Мовчан, Любов Голота та інші визнані майстри нашої літератури.

В.Терен написав більше двох десятків поетичних та прозових книг, які перекладені європейськими мовами та ввійшли в шкільні підручники. Він також відомий політичний і державний діяч, один із засновників Народного Руху. Як депутат Верховної Ради України, був одним з авторів Конституції України.

Анатолій Сєриков. Роман «Ворожіння на ягнятку» надзвичайно майстерний твір, актуальний і сьогодні.

Василь Кондратюк. Роман написаний дуже гарним поетом, це вже не проза, а поезія рівня Екзюпері.

Ольга Лисенко. В романі автор знайшов багато цікавого не лише для читачів, а й для науковців.

Сергій Шумило. Роман надзвичайно читабельний і цікавий.

 

 

З подання Видавничого дому журналу «Пам’ятки України»

Коментарі