Офіційний веб-сайт

Книга «Світло Патріарха»

Автор(-и): Олександр Михайлюта / Розділ:

Книга «Світло Патріарха», автор: Олександр Михайлюта, видавництво: «Журналіст України», рік видання: 2019.

 

Книга «Світло Патріарха» Олександра Михайлюти

 

Письменницьке бачення крізь призму сучасності основних моментів життя і діяльності визначного лідера Світового Християнства, послідовного борня за відродження Української Православної Церкви Київського Патріархату Філарета, доктора богослов'я, кавалера ордена Свободи, Героя України. «Крізь тернії до зірок», ‑казали древні. Таке означення подвижницького шляху священника, який чесними трудами досягнув найвищого релігійного сану, і сповненого патріотизму громадянина Михайла Антоновича Денисепка. Важливою характеристикою Філарета є думка Олеся Гончара, висловлена задовго до незалежності: «Останнім часом багато думається про місію Церкви в нашій історії. Безперечно, віра йшла на користь народові, підвищувала його моральність. Український народ був одним із найрелігійніших у світі, й не давало йому духовного здоров'я!» («Щоденник», запис від 01.04.1988).

Книга публіциста О.Михайлюти є надактуальиою, адже вона спонукає українців до єдності довкола духовного лідера України, а без єдності ми постійно будемо приречені на поразки. Зерна розбрату нам упродовж століть вкидає Москва через своїх агентів упливу. А Патріарх Філарет своїм словом Божим і діями сприяє тому, щоб ці зерна розбрату перетворилися на сходи відродження й розквіту незалежної держави. «Якщо Держава є, то повинна бути і незалежна Церква, бо Держава незалежна не може існувати без незалежної Церкви, - каже Патріарх. - Це не тільки наш шлях, таким шляхом пройшли всі Церкви: і ірецька, і румунська, і болгарська, і сербська, і навіть російська. І тому українська Церква іде тим же шляхом. І тому правда з нами. А раз із нами правда, з нами Бог і перемога теж. Бо Бог завжди там, де правда. Там, де неправда, там Бога не шукайте, бо Бог із неправдою не може з'єднатися».

Сила книги - у правді. Вона має величезне просвітницьке значення для України, особливо для так званого «червоно поясу», де людей комуністична пропаганда (а тепер - кремлівська) зомбувала і зомбує фальшивими постулатами про «розкольника» Філарета, який насправді є творцем, і його заслуга в утвердженні добра й справедливості просто неоціненна. Саме таким є його образ у творі. Автор зазначає: «І слово Тараса він, як світлий пророк України, поєднав із Словом Божим. І тому воно лупає на всю планету, як слово сили Світла, а сили Пітьми - никнуть перед ним і пощезають. Бо проти Ісуса диявол - нікчемний, і буде стертий з лиця Землі. Правда кривду переможе! Гак стверджує біблія. Так говорить Святійший Патріарх, рівного якому в Богослов'ї у XX і XXI століттях не було, нема і не буде. Бо він - за Правду і Справедливість воює послідовно, вдумливо, системно на всіх фронтах, мирських і релігійних, усе своє життя. А за Правду і Справедливість стояв сам Ісус Христос».

Книга динамічна, емоційна, архіважлива для розуміння нинішньої ситуації, що склалася довкола постаті Філарета через утручання минулої влади, яка за рахунок Церкви прагла задовольнити власні амбіції. Вважаємо, що «Світло Патріарха» цілком заслуговує на присудження Національної премії в номінації «журналістика, публіцистика».

З подання видавництва «Журналіст України»

Коментарі