Офіційний веб-сайт

Книга «Образний світ Георгія Нарбута і творення українського бренду»

Автор(-и): Мирослава Мудрак / Розділ:

Книга «Образний світ Георгія Нарбута і творення українського бренду», автор Мирослава Мудрак, видавництво «Родовід», рік видання: 2020.

Висунуто видавництвом «Родовід».

 

Книга «Образний світ Георгія Нарбута і творення українського бренду» Мирослави Мудрак

 

Георгій Нарбут уособлює вершину українського модерністського дизайну й творення українського стилю. Справу перевідкриття й ре-контекстуалізації творчої спадщини мистця в сучасний мистецький контекст було започатковано англомовною монографією Мирослави М.Мудрак The Imiginative World Heorhii Narbut and the Making of the Ukrainian Brand (РОДОВІД, 2020).

На відзначення 135-річчя Георгія Нарбута, видавництво РОДОВІД видрукувало україномовну монографію Мирослави М.Мудрак "Образний світ Георгія Нарбута і творення українського бренду" та франкомовну De L'imaginaire De Gueorgui Narbout Vers Une Identite Ukrainienne.

Дослідження проф. Мирослави Мудрак про Георгія Нарбута й творення українського бренду надзвичайно цікаве за своєю концепцією. Дослідниця розглядає різні періоди формування творчого стилю Георгія Нарбута, який заклав графічні основи візуального стилю щойно проголошеної Української держави (1918), який був фактично творцем тогочасного українського бренду (дизайн грошей, марок, печаток і ескізи гербів, книжок, ін.) і був продовжений протягом багатьох десятиліть: його учнями - студентами графіки в Українській Академії Мистецтв, колегами й послідовниками, відомими українськими графіками наступних десятиліть. Сучасні мистці й дизайнери також комунікують і надихаються творами Георгія Нарбута. У постійному творчому діалозі з головним брендарем України мистецька група НАЦПРОМ (Олег Тістол, Микола Маценко), які своїми проектами продовжують справу творення й національної промоції українського мистецтва. Як і сучасні дизайнери, що займаються шрифтами, ілюстраціями, брендуванням і досягли як локального, так і світового визнання (Дизайн агенція "Брендарі", "Numo Team", Banda Agency, ін.). Якраз про сторічну мистецьку традицію просування українську бренду від Нарбута до сьогодні – дослідження проф. Мирослави Мудрак. Цю важливу традицію важливо бачити в Україні, і представляти в світі - від Нарбута та сучасних дизайнерів, знаних за найвищими світовими нагородами.

Видання монографії Мирослави М.Мудрак іноземними мовами посилює звучання українського мистецтва і України в світі.

 

З подання видавництва «Родовід»

Коментарі

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA