Офіційний веб-сайт

Книга «Квантова нереальність»

Автор(-и): Олександр Гунько / Розділ:

Книга «Квантова нереальність», автор: Олександр Гунько, видавництво «Український пріоритет», рік видання: 2020.

Висунуто Херсонською обласною універсальною науковою бібліотекою ім.Олеся Гончара.

 

Книга «Квантова нереальність» Олександра Гунька

 

Представляємо книгу «Квантова нереальність» поета, члена Національної спілки письменників України, журналіста Олександра Петровича Гунька на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Книга поезій Олександра Гунька «Квантова нереальність» визначається оригінальністю як за змістом вміщених у ній творів, так і за розмаїттям художніх засобів. У його поезіях органічно переплітаються різні літературні стилі - від класики до авангарду.

За мірою філософського осмислення проблем сучасності, структуруванням образу ліричного героя, поетичною культурою й мистецтвом версифікації ця книга є свідченням того, що рівень сучасної української поезії невпинно зростає.

Олександр Гунько постає в книжці як поет стислого вислову, майстер мініатюри, митець образної поетичної дефініції. Йому вдається в малому побачити велике, у кількох рядках схопити грандіозну вселюдську проблему. Це поет зі своїм поетичним світом, своїм голосом, своїми улюбленими, темами. Його уява легко й органічно охоплює різні епохи і континенти. Але це не описові замальовки, а спроби осмислити історію і сьогодення людства.

Автор піднімає планку поетичного світогляду своїм безмежним захопленням масштабами Всесвіту і висотою його цінностей. Слова у віршах перегукуються в омонімах і омоформах, в алітераціях, асоціаціях і оксюморонах. Але на перший план виходить метафоричність мислення поета. У деяких метафорах їх складовою стають образні порівняння, що є своєрідною «фішкою» поета.

О. Гунько однаково майстерно володіє як класичним віршем, так і верлібром. Відсутність рим і ритміки у таких творах компенсує напруженням ліричного сюжету, оголеністю почуттів, вишуканістю образів. А художні зблиски допомагають небуденному висловленню думки, стають органічною частинкою твору і природною складовою поетики автора.

Завершує книгу цикл-поема «Праарія». Як вказували чимало науковців, територія України була прабатьківщиною арійських племен, які створили європейську цивілізацію. Автор за допомогою незвичайних і влучних художніх образів охоплює історію України від Праарії до наших часів. І опоетизовує новий пасіонарний сплеск українців.

Тож книга Олександра Гунька «Квантова нереальність» стає в ряд найвизначніших поетичних збірок новітньої історії України. Вона піднімає українську поезію до рівня «квантової нереальності». А розшифровувати усі її смисли й художні таємниці будуть ще наступні покоління.

Отже, дана робота цілком заслуговує найвищої мистецької відзнаки України.

 

З подання Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Олеся Гончара

Коментарі

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA