Офіційний веб-сайт

Книга «Чорнобильська трагедія: і мертвим, і живим та ненародженним...» у 2-х томах

Автор(-и): Сергій Красильніков / Розділ:

Книга «Чорнобильська трагедія: і мертвим, і живим та ненародженним...» у 2-х томах; автор: Сергій Красильніков; видавництво «Артис»; роки видання: 2010 р., 2011 р.

 

Двотомне видання про аварію на ЧАЕС Сергія Красильнікова

 

Це літературно-публіцистичне видання суттєво вирізняється з-поміж творів чорнобильської тематики. В першій книзі двотомника автор, безпосередній учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, виносить на суд широкого читацького загалу твір, у якому висвітлено усю історію ядерної енергетики ‑ від перших дослідів з радіоактивними речовинами та спроб застосування ядерної енергії, становлення ядерної галузі в СРСР та переходу досліджень з військової у мирну площину до розвитку ядерної енергетики як такої. У книзі також подано змістовну інформацію стосовно будівництва та експлуатації першої атомної електростанції України ‑ Чорнобильської АЕС.

В окремий розділ винесено розповідь про аварію на 4-му енергоблоці ЧАЕС, яка стала найбільшою техногенною катастрофою в історії людства. До книги увійшли спогади учасників заходів з ліквідації наслідків аварії ‑ членів Спілки інвалідів Чорнобиля Святошинського району міста Києва. Кожна така розповідь ‑ маленька сповідь, сповнена непідробного болю, свідчення самовідданості та шляхетної звитяги.

Книгу ілюстровано архівними знімками періоду ліквідації наслідків аварії та сучасними зображеннями. Значна частина фотоматеріалу публікується вперше.

Книга розрахована на широке коло читачів, науковців, студентів, дослідників аварії на ЧАЕС.

Зміст першої книги: Вступна частина (звернення поважних людей до читачів), Початок великого шляху (основи теорії та практики ядерної фізики), « Уран ‑ проект» Третього рейху (розробка атомної зброї), МЕО ‑ Американський атомний проект (розробка атомної зброї), Становлення ядерної галузі в СРСР (розробка атомної зброї). Від ядерної зброї ‑ до ядерної енергетики ‑ Чорнобильська атомна\електростанція, Аварія, якої не знав світ. Спогади учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, Післямова. Список скорочень, Посилання на ілюстративний матеріал. Список використаних матеріалів.

Друга книга «Чорнобильська трагедія: і мертвим, і живим та ненародженим...».

В окремому розділі книги поіменно згадано померлих членів Спілки ‑ учасників ліквідації аварії на ЧАЕС Святошинського, Солом'янського, Жовтневого районів міста Києва, підприємства «Київметробуд», 664-ї лінійно-кабельної роти вузла зв'язку «Станиця» та 731-го спеціального батальйону.

Книгу ілюстровано архівними знімками періоду ліквідації наслідків аварії та сучасними зображеннями. Значна частина фотоматеріалу публікується вперше.

Книга розрахована на широке коло читачів, науковців, студентів, дослідників аварії на ЧАЕС.

Зміст другої книги: Версії виникнення аварії на ЧАЕС, Передумови аварії. Офіційні версії аварії, Альтернативні версії аварії. Ліквідація наслідків аварії на ЧАЕС, Приборкання невидимого ворога, Унікальні роботи з ліквідації наслідків аварії ЧАЕС, хроніка подій, Спілка інвалідів Чорнобиля Святошинського району м.Києва, Заснування та діяльність Спілки,   Створення меморіального комплексу «Жертвам Чорнобильської трагедії», Започаткування відзначення Дня ліквідаторів на державному рівні. Проведення щорічних мітингів ‑ реквіємів та вечорів Пам'яті, 2006-й рік 20-х роковин Чорнобильської катастрофи, Щорічні поїздки до Чорнобильської зони, Сторінки пам'яті. Післямова.

 

З подання Спілкою інвалідів Чорнобиля Святошинського району міста Києва

Коментарі

Це варто прочитати кожному. Це наша історія, хоча і дуже сумна.

Це сумна частина нашої історії яку треба зберегти, значна частина матеріалів публікується вперше.
Раджу прочитати. Рекомендую до номінації.
Ліквідатор аварії на ЧАЕС 1-ої категорії Мішук Сергій Прохорович

В 1986-1987 роках я відпрацював на ліквідації наслідків аварії 57 діб. Впевнений, що ця книга може бути діючим прикладом для патріотичного виховання підростаючого покоління.

Цей біль не здатний вмістити мозок. Трагедія мого народу, трагедія, яку не можливо оцінити, усвідомити, з якою неможливо змиритися.
«Чорнобильська трагедія: і мертвим, і живим та ненародженим...” - фундаментальний твір, історична та національна пам'ятка, що відображає масштаб великої трагедії і болю, що пронизав кожен крок цієї землі.
Зруйновані війною міста і села люди здатні відновити знову. Але не варто навіть мріяти про відновлення життя на землі, яка просякнута смертю.
Чорнобиль — це НАЗАВЖДИ!
В маленьке, красиве, затишне місто Прип'ять ніколи не повернеться життя. Тут ніколи не буде лунати дитячий сміх. Люди ніколи не зможуть повернутись в свої домівки... Це маленький ад на землі (живих), місто-примара, земля, з якою пов'язано жах, біль і зруйновані долі сотен тисяч людей — і мертвих, і живих, і ненароджених.
Вражає самовідданість героїв, що сплатили — хто своїм життям, хто здоров'ям — величезну, страшну ціну за порятунок багатьох. Їм цілий світ винен, все людство. Завдяки їм ми все ще маємо можливість жити на цій красивій планеті. Але — чи надовго?..
Ти, хто вважають, що Чорнобиль закінчився, помиляються. Те, що ми бачимо сьогодні, існує для того, щоб пам'ятали: Чорнобиль — це назавжди. І знову Україна платить найбільшу в світі ціну. І знову несе на собі найбільшу частину тягаря. І знову — незламна. І знову — сильна.
Боримося, та поборемо!
Пропоную книгу Сергія Красильникова «Чорнобильська трагедія: і мертвим, і живим та ненародженим...” на номінацію до Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Книга про справжніх людей, людські долі і трагічні події. Книга, що є історією, яка не повинна повторитися, книга, що виховує та є можливістю для кожного зрозуміти важливі речі. Самопожертва за ради життя. Рекомендую до номінації!

Читав на одному подиху, був у захваті. Це велика історія для кожного.

Книга спрямована на патріотичне виховання молоді України.

Читав із задоволенням, дуже вражений, ця книга повинна отримати номінацію!!!

Дуже цiкава книга, читав разiв п'ять. Чорнобиль — це назавжди. Вражає самовіданність героїв, що сплатити — хто своїм життям, хто здоров'ям — величезну, страшну ціну за порятунок багатьох. Їм винен цілий світ, все людство.

Раджу прочитати. Рекомендую до номінації.
Аркадій Заславський, директор ТОВ "Фенікс", м.Київ

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA