Офіційний веб-сайт

Книга «Артерія»

Автор(-и): Дмитро Лазуткін / Розділ:

Книга «Артерія», автор: Дмитро Лазуткін, «Видавництво Старого Лева» (м.Львів), рік видання: 2018.

 

Збірка поезій «Артерія» Дмитра Лазуткіна

 

Книга відомого українського поета Дмитра Лазуткіна «Артерія» є зразком лірики, котра поєднує майстерне відображення сучасності, вбирає у себе різні голоси сьогодення. Вірші зібрані в «Артерії» ‑ це фіксація внутрішнього стану, вони захоплюють і вражають з першого рядка. Іноді здаватиметься, що слова пульсують, розриваючи тонку матерію світу, а згодом ‑ поєднуються у енергетичних потоках: ніжність змішується з ненавистю, кров з глиною, а війна, що насувається ззовні ‑ з коханням, що росте зсередини, зрозуміле й легке перемелюється у хаотичну матерію, але згодом знаходить нову форму існування. В останньому розділі логічні конструкції розсипаються і утворюють колаж, схожий на малюнки божевільного, втім наскрізною залишається любов ‑ з її ледве помітними, але невідворотними вібраціями.

В контексті рецепції й тлумачення поезії Лазуткіна головне простежити особливості руху його поетичної думки з усіма вигинами і траєкторіями в тих ліричних артеріях, якими він оперізує читацьку свідомість.

Нова збірка Дмитра Лазуткіна є своєрідним логічним продовженням «Червоної книги», із якої навіть перекочували деякі тексти. Прикметно, що сама «Артерія» починається з «червоного» тексту «лабораторна робота», де стрижневим образом виступає кров ‑ персоніфікована й випукла:

на крові наша віра

на крові наша надія

наші провини і наша відданість холодній зброї

Немає в «Артерії» осоружної декларативності та потягу до дидактики й закличного пафосу, якими відгонить від української патріотичної поезії попереднього століття. Натомість, книга вміщує потужні тексти, чи не найбільш відомим з яких є «Реквієм на дощі».

Батьківщина або територія

кожен сам обирає шлях

запікається кров'ю історія...

Другий розділ цілком присвячено інтимній ліриці. Тут переважає глибока й метафізична поезія з присмаком красивої еротики.

твоя відсутність така заплутана

твої приходи такі наповнені

ти недочута ти переслухана

ти божевільна ти некерована

Третій розділ винятково верлібровий, що є лише додатковим аргументом на користь універсальності автора «Артерії».

У частині текстів в основу лягає міні-сюжетна оповідка, що дуже стрімко прижилася в так званому сучасному наративному вільному вірші, в іншій частині ‑ миттєва імпресіоністична емоція.

Лазуткін досягає у своїй «Артерії» універсалізму. Тут є вірші для зовсім різних груп реципієнтів ‑ від затятих апологетів естетики до любителів розважливої літератури, від прихильників трепетної еротики до шукачів глибинної філософії, від радикальних поціновувачів класичної силабо-тоніки до верлібролюбів. У будь-якому випадку цю книжку хочеться перечитувати багато разів ‑ кривитися, усміхатися, насолоджуватись, знову кривитися, знову усміхатися, захоплюватись, думати, завчати напам'ять, очищуватись, переживати.

Маємо надію, що поетична майстерність автора книги «Артерія» Дмитра Лазуткіна є гідною того аби бути вшанованою головною мистецькою премією України.

 

З подання Громадської організації «Мистецький фестиваль «ї» (м. Тернопіль)

Дмитро Лазуткін
Дмитро Лазуткін

В Україні з’явилася перша пісня про танкістів

 

Дмитро каже, що пісня більше про танкістів, а не про броньовані машини і в неї є своя історія. Ідея створення з явилась коли Дмитро їхав на церемонію нагородження волонтерською відзнакою "Народний Герой України" разом з танкістом Євгеном Межевикіним. що воював лід Донецьким аеропортом Євген скаржився, що всі пісні про танкістів, або вже застарілі, або радянські 1 саме тоді автор вирішив змінити цю ситуацію.

Левова частка діяльності Пазушна пов'язана з подіями на Сході України Під час однієї з волонтерських поїздок в Луганську область Дмитро познайомився з Борисом Севастьяном спільно з яким вирішили створити щось спільне Так зародився культурний проект Артерія*, в рамках якого хлопці займаються поєднанням тексту і музики, створюють пісні та виконують їх на фестивалях а також презентують музично-поетичні вистави

Поет наголошує що такі поїздки в район Операції Об'єднаних Сил є безцінним досвідом не тільки для письменників чи поетів, а також всіх хто має активну громадську позицію і є патріотами України!

 

Армія FM

Коментарі