Офіційний веб-сайт

Кінокласика на UA: КУЛЬТУРА

На вихідних,1та2 серпня, суспільний телеканалUA: КУЛЬТУРАпокаже українську кінокласику:«Прелюдія долі» та «Білий птах з чорною ознакою». Обидва фільми зняли на легендарній кіностудії ім. Олександра Довженка.

Читайте також:Шедеври світового мистецтва в документальному циклі «Великі грецькі міфи» на UA: КУЛЬТУРА

1 серпнявийде музична стрічка режисера Сергія Лисецького«Прелюдія долі». Головний герой мріє стати співаком. Однак йому відмовляють у консерваторії, куди не беруть без музичної освіти. Та попри всі перешкоди бажання співати перемогло. Герой наполегливо працює над вокалом під керівництвом колишнього соліста Донецького оперного театру Олександра Коробейченка. Чи вдасться йому довести, що найважливіше — співати від щирого серця й любити народну пісню?

В основі фільму — творчий шлях усесвітньо відомого українського співака Анатолія Солов'яненка. Усі пісні головного героя стрічки звучать його голосом. Образ Олександра Коробейченка, який на екрані втілив Євген Лебедєв, також має прототипом реальну особу. Музику до фільму написавМирослав Скорик.

Читайте також:Що приховують вулкани — дивіться в циклі «Історії вулканів» на UA: КУЛЬТУРА

2 серпняглядачі побачать фільм Юрія Іллєнка«Білий птах з чорною ознакою», який належить до зразків українського поетичного кіно. Драма розповідає про сім’ю Дзвонарів періоду1937–1947років. Соціально-економічне становище тогочасної Буковини, а потім і початок війни розводять чотирьох братів по різні боки. Їм не уникнути сутичок: через почуття до однієї дівчини, а також політичні переконання, які вони захищатимуть зі зброєю в руках.

Окрім того, щоІван Миколайчукзіграв одного з братів — Петра Дзвонаря, він також виступив співсценаристом і композитором фільму. Для відомого актораБогдана Ступкироль Ореста Дзвонаря стала дебютом у кінематографі.

Стрічку відзначили медаллю миру ООН1971року й відбірковою премією «Срібні сирени» на Міжнародному кінофестивалі в Сорренто (Італія)1972року.

 

Джерело: UA: Суспільне мовлення