Офіційний веб-сайт

Гусельникова Тамара Валентинівна

Архітектор-реставратор.

Шевченківська премія 1981 р. разом Е.О.Шоріним (керівник робіт), М.І.Озерним, В.М.Семерньовим, Ю.Т.Стешиним (художники), В.Я.Івановим (інженер-конструктор), Л.Д.Хлопинською, Г.І.Чередниченко (завідувач відділами музею, науковими консультантами), Л.К.Керанчуком (будівельник) за створення Музею суднобудування і флоту у м.Миколаєві.

Народилася: 23.IX.1940, м.Борзя, Читинська область, Російська Федерація.

Освіта: Київський інженерно-будівельний інститут -1969 р.

Кар’єра: У 1965-94 рр. працювала в Українському спеціалізованому науково-реставраційному виробничому управлінні (з 1980 р. — «Укрпроектреставрація»).

Твори: автор проектів реставрації споруд: Лютеранської церкви-кірхи (м.Одеса, пам’ятка архітектури 1897 р.), ротонди з терасами — архітектурного елемента колишнього церковного комплексу в м. Вознесенську Миколаївської області (пам’ятка архітектури 1837 р.), Кріпацьких і Очаківських воріт з валами і Московських воріт з бастіоном у м.Херсоні, які є фортифікаційно-інженерними вузлами колишнього Херсонського укріплення (пам’ятка архітектури 1780 р.), Катерининського собору зі склепом князя Потьомкіна Г.А. (м.Херсон, пам’ятка архітектури 1786 р.), будинку головного командира Чорноморського флоту і портів (тепер — Музей суднобудування і флоту у м.Миколаєві, пам’ятка архітектури 1792 р.), комплексу Покровського собору в м.Охтирці Сумської області, пристосованого для виставкового залу краєзнавчого музею (пам’ятка архітектури 1784 р.), пантеону в м.Розумівці Луганської області (тепер — Музей генерала Разумовського; пам’ятка архітектури І-ї половини XIX ст.), Закарпатський український музчино-драматичного театру ім.О.Кобилянської у м.Чернівцях (пам’ятка архітектури XIX-XX ст.) та ін.