Офіційний веб-сайт

Гурт «ДахаБраха» у складі: Марко Галеневич, Ніна Гаренецька, Олена Цибульська, Ірина Коваленко

Гурт «ДахаБраха» у складі: Марко Галеневич, Ніна Гаренецька, Олена Цибульська, Ірина Коваленко

 

 

«Да́хаБра́ха» ‑ український музичний етно-гурт, організатором і художнім керівником якого є Владислав Троїцький. Назва гурту, за словами його учасників, складена зі староукраїнських слів «давати» та «брати». Гурт сформовано на початку 2000-х років за ініціативою В.Троїцького в рамках театру «Дах» із молодих фольклористів та музикантів.

Музичний стиль гурту визначається учасниками як «етно-хаос», що підкреслює «хаотичне» поєднання різних етнічних складових. В репертуарі музичного колективу українські народні пісні, що записані учасниками гурту та їх колегами-фольклористами у фольклорних експедиціях у різних регіонах України. Пісні, виконувані в автентичній манері, поєднуються зі звучанням широкого ряду інструментів із різних куточків світу. Це гра в різні музичні жанри: мінімалізм, хіп-хоп, соул, блюз.

 

 

Гурт брав участь у престижних міжнародних фестивалях, таких як: Гластонбері, ГлобалФест, Чикаго Волд Мюзік Фестивал, Стокголм Калче Фестивал, Джаз Коктебель, Арт-Поле та ін.

 

 

2016 року гурт отримав премію APrize від Радіо Аристократи за найкращий альбом року ‑ «Шлях»; 2018 року – колектив гурту «ДахаБраха» відзначено нагородою Elle Style Awards, як музичний проєкт року.

 

 

Марко Галеневич народився 14 квітня 1981 року. Закінчив факультет української філології КНУ ім.Тараса Шевченка. Музичні проекти, в яких М.Галеневич брав участь: альбоми «На добраніч» (2006 р.), «Ягудки» (2007 р.), «На межі» (2009 р.), «Light» (2010 р.), «Хмелева project», саундтрек до фільму О.Довженка «Земля» (2912), «Шлях» (2016 р).

 

 

Ніна Гаренецька народилась 2 червня 1983 року. Освіта : КНУКіМ спеціальність фольклор. Як і Марко Галеневич, брала участь у вищезазначених музичних проєктах.

 

 

Олена Цибульська народилась 28 березня 1981 року. Освіта: КНУКіМ спеціальність фольклор. У складі гурту «ДахаБраха» за підтримки театру «Дах» брала участь у записі всіх вище згадуваних музичних альбомів.

 

 

Ірина Коваленко народилась 15 лютого 1982 року. Освіта : КНУКіМ спеціальність фольклор. Так само як Марко Галеневич, Ніна Гаренецька, Олена Цибульська, є співтворцем альбомів гурту «ДахаБраха», випущених з 2006 по 2016 рік.

 

 

 

Музичний альбом «Шлях» гурту «ДахаБраха» було представлено на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка у номінації «Музичне мистецтво» Центром Сучасного Мистецтва «Дах».