Офіційний веб-сайт

Григорій Гусейнов «Господні зерна»

Видавництво «Український письменник», м. Київ, 2011 р., 678 с.

ISBN 978-966-579-285-7

Передмова Михайла Слабошпицького

 

Анотація

У книжці українського письменника, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Григорія Гусейнова «Господні зерна» читач зустрічається з відомими й призабутими діячами культури та науки: родиною Симиренків, істориком Аполлоном Скальковським, ботаніками Робертом Регелем і Віктором фон Граффом, родиною Фальц-Фейнів ‑ засновниками заповідника Асканії-Нови...

Автор книжки не ставить перед собою завдання відгадати всі таємниці у біографіях героїв своєї книги. Жанр, у якому працює Григорій Гусейнов, визначив літературознавець, доктор філологічних наук, академік Григорій Клочек. Мова йде про наявність другого смислового плану в традиційно «краєзнавчих» дослідницьких оповідях.

 

Михайло Слабошпицький:

«Гусейнова в зірки не канонізують. Бо журналісти його знають мало, оскільки насправді вони майже не читають. А його читати ‑ то не тільки високе інтелектуальне зусилля (стільки треба знати й пам’ятати!). До того ж ‑ і написав багато. Де вже лінтюхам сили набратися для читання?! А якщо вже хто читає його, то відчуває справжню інтелектуальну насолоду. Це не просто розумні книги. Це надзвичайно важливі для українців книги. І так символічно та прикметно: написав їх той хлопець, який мріяв про повну хату книжок...».