Офіційний веб-сайт

ГОРНОСТАЙ Катерина Павлівна

Горностай Катерина Павлівна (нар. 15 березня 1989 р., Луцьк) – українська режисерка та сценаристка. Член журі кінофестивалю «Wiz-Art» (2014), член Української кіноакадемії (з 2017 р.), лавреатка 71-го Берлінського міжнародного кінофестивалю (2021) та 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю (2021).

Першу вищу освіту Горностай отримала в Україні: у 2010 році вона закінчила природничий факультет, а у 2012 році - магістратуру з журналістики київського університету Києво-Могилянська академія.

Другу вищу освіту, вже за фахом режисера Горностай отримала в Росії: у жовтні 2012 - листопаді 2013 вона навчалася й стала випускницею московської «Школи режисури документального кіно та документального театру Марини Разбєжкіної та Михайла Угарова».

Творчо дебютувала перед широким загалом в 2013 році на кінофестивалі «Молодість», представивши фільм «Між нами». Стрічка мала схвальні глядацькі відгуки. Катерина Горностай була учасницею Євромайдану, під час якого знімала фото і відео. Відзнятий матеріал використаний у двох сюжетах фільму «Євромайдан. Чорновий монтаж» та у фільмі «Скрізь Майдан», відзначеному спеціальним призом міжнародного фестивалю «Docudays UA».

В жанрі ігрового кіно дебютувала короткометражним фільмом «Віддалік» (2015), що здобув чотири призи на міжнародних кінофестивалях.

Дебютом в жанрі повнометражного кіно став художній фільм «Стоп-Земля», знятий за підтримки Державного агентства з питань кіно, Українського культурного фонду. Це автобіографічна історія про пізнання себе. Головна героїня фільму -11-класниця Маша, яка готується до випускних екзаменів, проте закохується в однокласника Сашу. Подолати перші складнощі на шляху до дорослого життя Маші допомагають її друзі та близькі.

У 2021 році фільм відзначено нагородою 71-го Берлінського міжнародного кінофестивалю.