Офіційний веб-сайт

Горак Роман Дмитрович

Горак Роман Дмитрович

 

Народився 17 січня 1942 р. у селі Городок Львівської області.

Директор Львівського літературно-меморіального музею Івана Франка.

Активний і непересічний діяч у справі вивчення, збереження і використання з науковою і освітньою метою спадщини І.Франка. Його перу належить понад 300 досліджень і статей про І.Франка та багатьох письменників.

Окремими виданнями вийшли його твори: «Тричі мені являлася любов», «Задля празника. У сутінках», «Легенди Нагуєвич», «Марія, мати Франкова», «Адреси пам’яті Івана Франка у Львові», «Адреси юності Франка в Дрогобичі», «Де верхи взносить наш Бескид гордий…», «Твого і’мя не вимовлю ніколи», «Призабуті з Вовкова», «Дім на Софіївці» та ін.

Автор сценаріїв телевізійних фільмів про Івана Франка: «Рідне село Франка», «Адреси генія у Львові», «Дрогобич – місто юності Івана Франка», «Іван Франко і Львівський університет», «Іван Франко».

Член Національної Спілки письменників України з 1988 року, заслужений працівник культури України,  лауреат Львівської обласної премії в номінації «Літературознавство, сучасна літературна критика та переклади» імені Михайла Возняка, лауреат премії ім. І. Франка.