Офіційний веб-сайт

Головні ролі у фільмах «Брама», «Мої думки тихі», «Казка старого мельника»

Автор(-и): Ірма Вітовська-Ванца / Розділ:

Головні ролі у фільмах «Брама», «Мої думки тихі», «Казка старого мельника», автор: Ірма Вітовська-Ванца, роки оприлюднення: 2018, 2019, 2020. Висунуто членом Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Ростиславом Держипільським.

 

Фільми «Брама», «Мої думки тихі», «Казка старого мельника» Ірми Вітовська-Ванца

 

Видатна українська акторка Ірма Вітовська-Ванца - улюблениця різних поколінь українського глядача. З кожним новим фільмом ( а їх в актриси вже понад сорок) продовжує розкриватися рідкісний кіноталант Ірми Вітовської -актриси, котра протягом останніх років стала однією із беззаперечних лідерок українського акторського цеху, яку шанує театральна і кіно публіка та експертне коло професійних мистецтвознавців.

За створення ролей високого художнього рівня, які стали подією в українському кіномистецтві, пропоную Ірму Вітовську-Ванцу Григорівну на здобуття Національної премії України ім.Тараса Шевченка за знакові ролі в фільмах «Брама», «Мої думки тихі», «Казка старого мельника» в номінації «Кіномистецтво».

Неабияку хвилю популярності актрисі Ірмі Вітовській принесли ролі баби Прісі в містичній драмі Володимимира Тихого «Брама» і Галини Ротт в ліричній комедії Антоніо Лукіча «Мої думки тихі». Непроминальні ролі. В обидвох стрічках вона грає матір - лишень в першій її героїні 86 років, а у другій - 46. Ці ролі абсолютно різні і ще раз доводять, що акторка неймовірно органічна, яскрава і непередбачувана у будь-якому жанрі. Критики назвали бабу Прісю у «Брамі» - головним козирем, центром всесвіту кінострічки. До слова, двічі феноменально втілити образ 86-річої баби -спершу у театральній постановці Стаса Жиркова, а вдруге - у кіно - це безпрецедентний для вітчизняного акторського цеху факт і надзвичайно вдалий досвід. Переконаний, талант виконання геніальний, і ролі ці вже увійшли в історію вітчизняного кінематографу. У 2020 році відбулася прем'єра фільму «Казка старого мельника» Олександра

Ітилігова, де Ірма Вітовська зіграла Параску Забрьоху. За цю роль Ірма була номінована на «Золоту дзиґу» в категорії «Найкраща акторка другого плану». Показовим є вчинок, коли актриса написала звернення до кіноакадеміків, у якому вказала на те, що цього року нагороду заслужили інші номінанти. Вітовська - дворазова лауреатка національної кінопремії «Золота дзиґа» (2019, 2020), два роки поспіль визнана найкращою акторкою національної премії від кінокритиків «Кіноколо» (найкраща акторка 2018 року — за головну роль у фільмі «Брама» та 2019 року — «Мої думки тихі»). Володаркадвох національних премій «Телетріумф». Лауреатка професійної театральноїпремії   «Київська   пектораль»   (2016),   володарка   «Золотого   Дюку»   наОдеському міжнародному кінофестивалі 2019 року за найкращу акторськуроботу у фільмі «Мої думки тихі» режисера Антоніо Лукіча.

Стрічка також отримала «Кришталевий глобус» на 54-му міжнародномукінофестивалі класу А у Кардових Варах, перемігши у категорії «Призглядацьких симпатій».

Ірма Вітовська стала першою лауреаткою Премії Women in ArtsвідHeFotSheв категорії «Театр та  кіно», створеної ООН та Українськимінститутом. 2020 року акторка отримала премію «Київ» їм.І.Миколайчука завагомий внесок у розвиток українського кіномистецтва.

Також Ірма Вітовська вперше в історії українського кінематографа сталавиконавицею головної ролі в іноземній стрічці «Коза ностра». Режисеромнового комедійного українсько-італійського проекту виступив італієцьДжованні Лота, володар 50 номінацій та Важливою і невідємною від таланту актриси, як на мене, є потужна дієваприсутність Ірми Вітовської в просторі громадської думки, у благодійництвіта волонтерстві. Вона точно знає, як нам не втратити наш унікальнийкультурний код, не розчинитись у «глобалізаційному потопі», вберегти нашспадок і передати далі ‑творити нову модерну українську культуру ірозповідати про Україну світові.

 

З подання члена Комітету

з Національної премії України імені Тараса Шевченка

Ростислава Держипільського

https://vertigo.com.ua/review/review-brama/

https://hromadske.ua/posts/neshablonna-komediya-z-lyudskim-oblichchyam-subyektivna-recenziya-na-film-moyi-dumki-tihi-vid-hromadske

Коментарі

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA