Офіційний веб-сайт

Франчук Валерій Олександрович

 

 

Художник, графік, народний художник України (2015).

Шевченківська премія 2008 року за цикл живописних творів «Розгойдані дзвони пам’яті», присвячений жертвам голодоморів в Україні.

Народився 10 вересня 1950 року в селі Зелена Красилівського району Хмельницької області.

Освіта: Графічний факультет Київського державного художнього інституту (1986 р., у В.Чебикіна, В.Сергеєва, М.Попова).

Життєпис: З 1986 по 1989 рік працював в графічному цеху Київського комбінату монументального-декоративного мистецтва. З 1990 року на творчій роботі. З 1983 року проводить активну виставкову діяльність як на території України так і далеко за її межами, що сприяє інтеграції українського мистецтва до світової культурної спільноти.

За 27 років створив більш як 3000 творів живопису і понад 700 графічних листів.

На його рахунку 104 групових та 124 персональних художніх виставок в Україні і за її межами. Твори зберігаються в вітчизняних музеях, громадських організаціях та культурних центрах України та країн світу.

Основними серіями і циклами до яких звертається художник у своїй творчості є: цикли творів «Молюсь за тебе, Україно» (історія козацької доби, Т.Г.Шевченко), «Розгойдані дзвони пам’яті» (світлій пам’яті жертвам голодомору), «Пізнання істини» (пошук відповіді на вічні питання людського життя), «Ода творцю світу» (враження від дива світу природи української землі), «Чорна-Биль» (світлій пам’яті жертвам, ліквідаторам Чорнобиля), «Плоди саду людського» (гармонійне поєднання душі людини, філософське осмислення буття, портрети), «Мир Вам!» (біблійні сюжети), «Тиша старого міста» (присвята старому Києву), «Джерела» (на сюжети Українських народних пісень).