Офіційний веб-сайт

Дядюра Микола Володимирович

Народився у м. Києві. Навчався в Київській державній консерваторії імені П.І.Чайковського в класі професора Романа Кофмана. Його диригентська кар’єра почалась у 1987 році, коли він одержав премію і спеціальний приз Японської асоціації диригентів на Міжнародному конкурсі диригентів у Токіо. Після конкурсу в Японії був запрошений всесвітньовідомим Сеїджі Озавою на стажування до США, де навчався під керівництвом Озави, Л.Бернстайна і А.Превіна.

У 1988 році одержав премію на Міжнародному конкурсі диригентів у Будапешті. Впродовж 1986-1988 років працював художнім керівником і головним диригентом Симфонічного оркестру Омської філармонії (Росія).

В 1989-1996 роках – головний диригент Сеульського симфонічного оркестру і Симфонічного оркестру Кванг Джу (Південна Корея).

З 1988 року і до цього часу працює диригентом Національної опери України.

В 1996 році став головним диригентом  Симфонічного оркестру Національної філармонії України, і з того часу поєднує оперну і філармонічну діяльність.

Він - диригент-постановник вистав у Національній опері України: “Севільський цирульник” Дж. Россіні, “Богема” Дж. Пуччіні, “Ріголетто” Дж. Верді, “Лючія  ді Ламмермур” Г.Доніцетті (поновлення) , «Ярослав Мудрий» Г.Майбороди, «Норми» В.Белліні.

В Національній філармонії України започаткував  цикли симфонічних концертів “Всі симфонії Бетховена”, “Всі симфонії і концерти Брамса” (до 170-річчя з дня народження), вперше в Україні виконав симфонію “Ромео і Юлія”, “TeDeum” і “Реквієм” Г.Берліоза (в рамках фестивалю до 200-річчя з дня народження), “Коронаційну месу” Дж.Паізієлло.

В 2003 році започаткував абонементи оркестру “Симфонія ХХ століття” (2003-2004рр.), “Роберт Шуман і його сучасники” (2004-2005рр.), «Всі симфонії Дмитра Шостаковича» (2005 – 2006), «Симфонічна поема» (2006-2007), «Пристрасть опери» (2007 – 2008)

Микола Дядюра - диригент-постановник багатьох театрально-концертних проектів на сцені Національної філармонії України, зокрема моноопери “Ніжність” В.Губаренка, опери “Руслан і Людмила” М.Глінки, опери “Фіделіо” А.Бетховена, музично-драматичних сцен “Заметіль” (Пушкін-Свиридов), музично-театральних сцен “Пер Гюнт” (Ібсен-Гріг) «Віч-на-віч з Моцартом» (Е.Радзинський), та інших.

Як запрошений диригент, працював із філармонічними оркестрами Польщі, Росії, Італії, Південної Кореї, Японії, Португалії, Франції, головний запрошений диригент Софійської філармонії (Болгарія), Білостоцької філармонії (Польща). В Сеульській опері здійснив постановки опер “Тоска” Дж.Пуччіні, “Паяци” Р.Леонкавалло, “Сільська честь” П.Масканьї.

Активно гастролює із Симфонічним оркестром Національної філармонії України. Мав численні концертні тури до Австрії, Німеччини, Франції, Іспанії, Швейцарії, Польщі, Туреччини. Брав участь у міжнародних фестивалях в Україні (“Київ Музик Фест”, “Музичні прем’єри сезону”, “Володимир Крайнєв запрошує...” (Київ), “Віртуози” (Львів)) і за кордоном (“Le Melomany”(Франція), музичних фестивалях у м. Сан-Максимін (Франція), “La Chaise-Dieu” (Франція), фестивалі Гектора Берліоза у м. Ля Кот Сант-Андре (Франція), Міжнародному музичному фестивалі духовної музики в Марселі (Франція), в м. Блекеде (Німеччина), в м. Вроцлаві (Польща), Днях культури України в Швейцарії (м.Берн) та інші.

В 1998 році одержав почесне звання “Заслужений діяч мистецтв України.”

У 2003 році був удостоєний державної нагороди – орден “За заслуги” ІІІ-го ступеня.

В 2005 році отримав нагороду уряду Франції – “Кавалер Ордена мистецтв і літератури”.

У 2008 році удостоєний почесного звання "Народний артист України".

В 2011 році став лауреатом Національної премії України імені  Тараса Шевченка.