Офіційний веб-сайт

Двотомник «Безкровна війна»

Автор(-и): Олесь Воля / Розділ:

Двотомник «Безкровна війна», автор: Олесь Воля (Міщенко Олександр), видавництво «Рута» і «Українська літературна газета», рік видання: 2019.

Висунуто Щомісячником літературно-мистецьким громадсько-політичним часописом Національної Спілки письменників України, журналом «Дзвін».

 

Двотомник «Безкровна війна» Олеся Волі

 

У тридцять третьому велася війна. Підступна, сатанинська, безкровна війна, коли під корінь винищувалися українські селяни. Не в пошані були для можновладців ані совість, ні сумління, ні здоровий глузд, ні віра в Бога. На землю мовби зійшов сатана, що сіяв підступництво, зраду, брехню, наклепи, демагогію, доноси, убивства, безкультур’я, руйнацію духовних надбань, ворожнечу між людьми, неробство й облуду. В тому жахливому тридцять третьому Україна була засіяна голодоморськими кістками так рясно, як рідко яка держава в світі зазнавала таких жертв із початку виникнення Роду людського. Третина, четверта людей вигинула в кожному селі, хуторі, хутірцеві на моїй рідній Полтавщині. Таку кількість людей (а часом і більшу: були навіть «запечатані» села, тобто такі, в яких люди вимирали до жодної живої душі) від голоду й хвороб смерть викосила на Київщині, Дніпропетровщині, Кіровоградщині, Черкащині, Вінниччині, Чернігівщині, Житомирщині. Коли помножити кількість жертв на кількість сіл, охоплених голодомором, вийде така «арифметика»: шість-вісім мільйонів. Приблизно стільки дітей і батьків, бабусів, дідусів, працездатного населення знищили в тридцять другому-тридцять третьому роках.

…Ми тільки зараз робимо висновки-здогадки: якби в тридцять третьому Україна була окремою незалежною державою, якби упродовж століть не виховувався особливий тип українця – раба гнучкошиєнка, якби українців за п'ятнадцять років світської влади не поставили на коліна, якби не винищили дощенту національно свідому нашу інтелігенцію, ‑ тоді голодом орське лихо-катастрофа унеможливилося… Але сталося те, що і мало статися.

 

З подання Щомісячника літературно-мистецького громадсько-політичного часопису Національної Спілки письменників України, журналу «Дзвін».

 

Анотація

до двотомника «Безкровна війна» Олеся Волі

Тож хто врешті-решт організував  голод-винищення українців у тридцять другому-тридцять третьому роках минулого століття?

З чиєї вини на очах усього цивілізованого ХХ віку було вигублено мільйони й мільйони наших співвітчизників? За що, чому і чиїми диявольськими руками мучили й винищували такого працьовитого й терплячого українського селянина? На ці болючі, як незагойна рана, питання у своїй книзі-епопеї «Безкровна війна» на історичних фактах і свідченнях очевидців пережитої трагедії-катастрофи, а також на архівних документах, зокрема світлинах, ‑ дає сувору відповідь письменник Олесь Воля – один із найавторитетніших дослідників голодоморів в Україні.

Книга розрахована на всіх українців, що в Україні й за межами України сущі.

 

Том І
Том І
Том ІІ
Том ІІ

Слова, що не вмирають

https://litgazeta.com.ua/reviews/oleksandr-kavunenko-slova-shcho-ne-vmyraiut/

Олесь Воля. Безкровна війна

https://litukraina.com.ua/2020/11/19/oles-volja-bezkrovna-vijna/

 

Коментарі

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA