Офіційний веб-сайт

БОНДАРЧУК Роман Леонідович

(український режисер, сценарист, та монтажер художніх та документальних фільмів)

 

Український режисер ігрових і документальних фільмів. Народився 14 січня 1982 року в Херсоні. Випускник Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім.І.Карпенка-Карого за фахом «кінорежисер», майстерня Юрія Іллєнка ‑ одного з засновників школи українського поетичного кіно. Як режисер документальних фільмів він співпрацював із телеканалами MDR, ZDF, ARTE та іншими. Серед найвідоміших його фільмів – «Таксист», «Радуниця», «Кафе «Вояж», «Євромайдан. Чорновий монтаж», «Українські шерифи». Фільм Романа Бондарчука «Українські шерифи» (2015 р.) отримав Гран-прі кінофестивалю Docs Аgainst Gravity у Польщі. Знятий в селі Стара Збур’ївка на Херсонщині, він розповідає про двох волонтерів – охоронців порядку, яких на цю почесну роботу призначила громада села. В «Шерифах» гостросоціальна драма змінюється кримінальною драмою, вона ж – мелодрамою і так далі. Автор збірки оповідань «Директор коридора», дипломант Міжнародного літературного конкурсу «Гранослов» (1995 р.).

2018 року Роман Бондарчук як автор сценарію і режисер-постановник у складі творчої групи створив повнометражний ігровий фільм «Вулкан», який одразу посів чільне місце у рейтингах престижних міжнародних кінофестівалів. Кінострічка була висунута на здобуття Національної премії 2019 року у номінації «Візуальні мистецтва» членом Шевченківського комітету, кінорежисером, лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка Сергієм Буковським (відзначений Шевченківською премією 2004 року за документальний фільм «Війна. Український рахунок»).

Герой фільму «Вулкан» ‑ перекладач Лукас з представниками групи ОБСЄ опиняється в південноукраїнському містечку Борислав. Випадково залишившись наодинці з собою і мешканцями цього далекого від знайомих йому реалій місця, він починає бачити і осмислювати своє життя у справжньому світлі. Режисер не пропонує глядачам готових рецептів, він залучає їх до роздумів разом зі своїм героєм... Ми є свідками появи нового ‑ європейського ‑ героя у нашому кіно. Героя, не обмеженого локальними проблемами і дрібницями побутової повсякденності. Героя, якого визначають світоглядний і філософський рівні.

Кінострічка була відзначена «Золотим Абрикосом» (Гран Прі) на Міжнародному фестивалі у Єревані (Вірменія), призом за режисуру на міжнародному фестивалі в Алма-Аті, Гран Прі Міжнародного кінофестивалю у місті Спліт (Хорватія), «HiddenDragon» (приз глядацьких симпатій) на Міжнародному фестивалі у китайському місті Пін'яо.