Офіційний веб-сайт

Богдан Жолдак «Музичні війни або талан Віктора Гуцала»

Видавництво «Криниця», м. Київ, 2004 р., 416 с.

ISBN 966-01-0320-4 (серія)

ISBN 966-7575-66-7

Вступна стаття В.Л. Юхимовича

Рецензент І.М. Дзюба

 

Анотація

Центральна постать цієї оповіді ‑ Гуцал Віктор Омелянович, диригент, композитор, народний артист України, професор, завідувач кафедрою бандури і кобзарського мистецтва, незмінний художній керівник Національного оркестру народних інструментів України.

Сходження на Тарасову Гору ‑ до вручення у 1992 році Шевченківської премії за концертні програми Національного оркестру народних інструментів України, труднощі і злети, довгий шлях становлення особистості, творче горіння і достойне підтвердження лауреатського звання ‑ основні теми цієї книги.

Вона може служити також своєрідним підручником з оркестрування, довідником, енциклопедією музичних термінів тощо.

Розповідь ведеться «від першої особи», дотепно, із соковитим і подекуди навіть дошкульним українським гумором, що природно переходить на найвищі регістри високих ліричних переживань. Музика живого слова яскраво доповнює ту музичну стихію українського народного життя, розвій музичної культури в Україні у другій пол. XX‑ поч. XXIстоліття, що постає на сторінках цього рясно проілюстрованого видання.

 

 

Василь Юхимович:

«…нових висот ансамблевості, професійної майстерності й чистоти, якоїсь мистецької світлості досяг цей колектив під орудою Віктора Гуцала. І то була добра прелюдія до майбутнього свята: 25-річчя. Нехай вона ‑ звучить й надалі ще краще, яскравіше у нових програмах з талантами України суверенної, і стане щаблем до подальшого зростання вглибину і вшир цього чудового оркестру Національного. Барвистого, дзвінкого і щиромовного дивоенергоносія та енергоощедрувача людських душ і розумів!.. Бо струм його пульсує від Бетховена і Мусоргського, від Моцарта і Дворжака, від Лисенка і Леонтовича, від Гулака-Артемовського і Зубицького, від Сібеліуса й Хачатуряна».