Офіційний веб-сайт

Бліц-інтерв’ю з Богданом Горинем

Які емоції сьогодні відчували, коли вам вручали диплом лауреата Національної премії тут у Каневі біля пам’ятника Великому Кобзарю?

Я довгі роки працював над темою: Святослав Гординський на тлі доби. Це двокнижжя не лише про феноменальну постать української культури, яка обіймала багато різних рангів. Це і поет, і мистець, і літературознавець, і мистецтвознавець, і перекладач, і громадський діяч… І, очевидно, та феноменальна постать мене зачарувала, я над нею намагався як найбільше працювати для того, щоб не тільки саму постать, а й добу, в якій він жив, відобразити… Та доба і та постать це дві рівнозначні величини. Мені здається, що всі вечори, які відбулися з приводу презентації, на яких прозвучали теплі відгуки, всі виступаючі закликали мене цю книгу подати на Шевченківську премію. І я згодився на це, повірив, що її здобуття обов’язково буде. Через те, що праця, велика праця, дістала достойної нагороди і я від того неймовірно щасливий.

Кожен з лауреатів отримає премію у розмірі 200 тисяч гривень. Ви вже думали над тим, як використаєте цю суму коштів?

Очевидно я потрачу на те, що ще не видано. Намагатимусь опублікувати. Оскільки підходить ось цей уже вік… Треба навести господарство у своїй творчості. І я зроблю все від мене залежне, щоб книжки ці побачили світ завдяки премії, яку сьогодні отримав.

Записав Т.Головко

09.03.2019 р., м.Канів