Офіційний веб-сайт

Асєєв Станіслав Володимирович

Станіслав Володимирович Асєєв, псевдонім Станіслав Васін, народився 1 жовтня 1989, м. Донецьк. Автор роману «Мельхіоровий слон, або Людина, яка думала». Під псевдонімом Станіслав Васін працював журналістом в окупованому Донецьку. Був викрадений 11 травня 2017 року і утримувався проросійською терористичною організацією «ДНР» до 29 грудня 2019 року.

2006 року закінчив загальноосвітню школу в місті Макіївка. У 2010 році ‑ Донецький державний інститут інформатики і штучного інтелекту, факультет філософії і релігієзнавства, у 2012 році ‑ магістратуру Донецького національного технічного університету, факультет комп'ютерних наук і технологій і отримав диплом магістра релігієзнавства з відзнакою.

Після закінчення університету поїхав до Франції, щоб вступити до лав Французького іноземного легіону. Повернувшись в Україну, змінив багато професій.

Як журналіст співпрацював із газетою «Дзеркало тижня», журналом «Український тиждень» та «Радіо Свобода» під псевдонімом Станіслав Васін.

Головним прозовим твором Станіслава Асєєва є автобіографічний роман «Мельхіоровий слон, або Людина, яка думала». Роман надрукований у №1-6 за 2015 рік московського журналу «Юность» та вийшов окремою книжкою у київському видавництві «Каяла» у 2016 році.

У серпні 2020 року Станіслав отримав премію «Вільна преса Східної Європи» німецького фонду ZEIT і норвезького Fritt Ord. 3 листопада 2020 Станіслав Асєєв став лауреатом премії Національної спілки журналістів України за захист свободи слова імені Ігоря Лубченка за 2020 рік.

Книгу «В Ізоляції» (видавництво «Люта справа», рік видання: 2018) Станіслава Асєєва на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка висунув МБФ «Ізоляція. Платформа культурних ініціатив», підтримав Міжнародний Пен-клуб.

«В Ізоляції» ‑ це збірка есеїв журналіста Станіслава Асєєва, до якої увійшли його статті про окупований Донбас, що були опубліковані у низці українських медіа, зокрема «Радіо Свободі», «Дзеркалі Тижня», «Українській правді» та «Українському Тижні» з 2015 по 2017 роки. Після захоплення Донецька проросійськими сепаратистами Асєєв залишився у місті. У своїх статях він висвітлював повсякденне життя в окупації для української та міжнародної аудиторій. Через журналістську діяльність та громадянську позицію був викрадений спецслужбами «ДНР» та незаконно ув'язнений на 962 дні на території фонду ІЗОЛЯЦІЯ, яку бойовики перетворили з артцентру на секретну в’язницю.