Офіційний веб-сайт

22.01.2019 р. – концерт гурту «Хорея Козацька» Т.Компаніченка

22 січня (вівторок) 2019 р. о 19.00 у Будинку Звукозапису Українського Радіо (вул.Леоніда Первомайського, 5-Б, Київ) відбудеться концерт гурту «Хорея Козацька» (виконавець Тарас Компаніченко).

Авторські твори, представлені у концертних циклах «Посттравматична рапсодія», «Моя сердешна Україна», «Пісні Української Революції», автором-виконавцем яких є Тарас Компаніченко, були висунуті Всеукраїнським товариством «Просвіта» ім.Тараса Шевченка на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2019 року.

Концертний цикл «Моя сердешна Україна» ‑ це унікальний, єдиний в Україні мистецький музичний цикл, що презентує музичні пам'ятки-артефакти доби сталінського терору та Голодомору 1932-33 років. Цикл музичних пам'яток, пісень , що звучать одна за одною в хронологічній послідовності, постають перед слухачем як єдиний сюжетний твір, в якому, засобами музичного мистецтва, пісень-артефактів певної доби, перед слухачем розгортається оповідь про трагічні події нашої землі від часу визвольних змагань 1917-21 років до страшної трагедії Голодомору. Оповідь ця ілюстрована музичними пам'ятками, що постали в середовищі інтелігенції та серед селян на українських етнічних землях в часі подій, про які розповідається. Завдяки цьому концертний цикл справляє сильне емоційне і естетичне враження на слухача, оскільки до нього промовляють через музику та поезію, що має дух, трагічний, безнадійний, сатиричний, невпокорений, але справдешній дух тієї епохи, про яку він оповідає.

«Пісні Української Революції» ‑ це концертний цикл, що присвячений добі Визвольних змагань України 1917-21 років. Вперше був представлений в Музеї літератури в Києві в 2016 році. Концерт складається з унікальних, безцінних раритетів, що заслуговують на повернення до українського слухача і мають зайняти гідне і почесне місце в українському мистецькому спадку. До слухача повертаються із забуття твори великих мистців, що були забуті майже століття. Пісні, творцями, яких були безпосередні учасники подій Української Революції 1917-21 років, а це видатні поети та композитори того часу. В програмі ‑ пісні на слова видатних поетів початку XX століття: Олександра Олеся, Спиридона Черкасенка, Бориса Грінченка, Грицька Чупринки, Миколи Аркаса, Миколи Вороного, Володимира Самійленка, Романа Купчинського, Василя Пачовського, Петра Карманського, Павла Тичини. Твори видатних композиторів початку XX століття, що творили численні пісні українського відродження, а саме: Миколи Лисенка, Кирила Стеценка, Миколи Леонтовича, Олександра Кошиця, Ярослава Ярославенка, Костянтина Богуславського, Івана Недільського.