Офіційний веб-сайт

Іван Багряний «Сад Гетсиманський. Тигролови»

Видавництво «Україна», м.Київ, 2015 р., 966-0320-7 (серія); ISBN 978-966-524-427-1

 

Передмова кандидата філологічних наук, старшого наукового співробітника відділу української літератури ХХ століття Інституту літератури ім.Т.Г.Шевченка Світлани Лущій

 

Анотація

Романи Івана Багряного «Сад Гетсиманський» та «Тигролови» ‑ небуденне явище в історії української прози XX століття. Про великий резонанс, який мали ці твори в літературно-мистецькому житті української діаспори, свідчать численні дослідження критиків, а також відгуки читачів, надруковані на шпальтах різних видань.

Сьогодні романи Івана Багряного «Сад Гетсиманський» та «Тигролови» особливо актуальні. Ці правдиві сторінки трагічної історії українського народу стануть справжньою пересторогою для молодого покоління, яке прагне побудувати демократичну європейську державу.

 

Світлана Лущій:

«Романи Івана Багряного «Тигролови» та «Сад Гетсиманський» ‑ видатне явище української прози другої половини XX століття. Їхня поява відразу ж була помічена й оцінена і літературознавцями, і читачами. Саме друковані спогади та критичні розвідки зафіксували чимало цікавих подробиць про згадувані твори, які могли б піти у небуття. Ці публікації додали нові штрихи до біографії письменника, громадського та політичного діяча Івана Багряного».

 

Юрій Шерех, цитата з літературної розвідки «Твір про мистецтво стріляти»:

«На тлі нашої літератури, де найчастіше, на жаль, зустрічаємось з усякими бідолашними жертвами ‑ жертвами большевизму, жертвами війни, жертвами бозна-чого, ‑ на тлі нашої сучасності, що так тужить за справжнім чоловіком, за героєм ‑ зустріч з Григорієм Многогрішним ‑ подія і радість... Письменник володіє мовою як вправний майстер, в мову прози він обережно, з почуттям такту, переносить деякі досягнення поетичного слова, дбаючи, одначе, про те, щоб проза лишилася прозою. Книжка Ів[ана] Багряного ‑ справжній подарунок українському читачеві».

Газета «Українські вісті», 6 квітня 1947 р.