Офіційний веб-сайт

Євген Нищук відповів на запитання кореспондентів електронних ЗМІ

23 травня ц.р. Голова Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Євген Нищук взяв участь у прес-брифінгу, який проходив у приміщенні Національного музею Тараса Шевченка.

Указом Президента України від 22 травня 2023 року Євгена Нищука було призначено Головою Шевченківського комітету, а також звільнено від виконання обов’язків попереднього керівника допоміжного органу, що забезпечує здійснення Президентом України повноважень із нагородження Національною премією України імені Тараса Шевченка.

Журналісти, запрошені на прес-брифінг, адресували свої питання Євгену Нищуку, що стосувались організаційної роботи Комітету, регламентованої відповідним положенням про Національну премію.

За словами очільника Шевченківського комітету, найближчим часом буде сформовано новий склад Комітету, куди увійдуть авторитетні фахівці в царині літератури, публіцистики, літературної критики, мистецтвознавства, театрального, візуального і кіномистецтва. Крім того, вони запропонують кандидатури експертів, які здійснюватимуть попередній відбір висунутих літературно-мистецьких творів на здобуття Національної премії за сімома номінаціями.

На прес-брифінгу журналісти поцікавились у Євгена Нищука стосовно раніше ініційованої Юрієм Макаровим нової номінації, пов’язаної з військовою тематикою. На думку Голови Комітету це питання обговорюватиметься спільно з новими членами Комітету після їхнього затвердження. Можливо, як варіант, буде оголошено додатковий конкурс за двома номінаціями – візуальне мистецтво і театральне мистецтво, в яких попереднім складом Комітету так і не було визначено твори, які б заслуговували на відзначення. Після остаточно сформованого переліку лауреатів за всіма номінаціями буде внесено Президентові України подання про присудження Національної премії за 2023 рік та проект відповідного Указу Президента України.

У своєму виступі на прес-брифінгу Євген Нищук також виклав власне бачення подальшого реформування роботи Шевченківського комітету. Воно передбачатиме оновлення офіційного сайту Комітету і сторінки у Facebook, тісну співпрацю з Українським інститутом книги, Українським культурним фондом, Держкіно у справі популяризації літературно-мистецьких творів лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка різних років, їхніх авторів – амбасадорів української культури у світі, активне залучення представників творчих спілок до процесу висунення творчих доробків за різними напрямками й ін.

 

Влас.інф.