Офіційний веб-сайт

Євгенія Подобна

Євгенія Подобна народилася 7 липня 1989 року в с.Немішаєве Бородянського району Київської області. Закінчила Інститут журналістики Київського національного університету ім.Тараса Шевченка у 2012 році, Національний педагогічний університет ім.М.Драгоманова, Інститут природничо-географічної освіти та екології у 2014 році. Кандидат наук соціальних комунікацій. Нагороджена орденом Княгині Ольги ІІІ ст.

 

 

Працюючи тележурналісткою, воєнним кореспондентом «5 каналу», Євгенією Подобною підготовлено і видано в ефір понад 140 інформаційних та аналітичних сюжетів із зони бойових дій на Донеччині та Луганщині, понад 40 публіцистичних та аналітичних матеріалів для інформаційного сайту Чорноморської телерадіокомпанії на воєнну тематику.

 

 

 

У 2018 році видавництвом «Люта справа» за фінансової підтримки Українського інституту національної пам’яті було випущено книгу «Дівчата зрізають коси» Євгенії Подобної, куди увійшли спогади 25 жінок-військових, які брали участь в АТО у складі ЗС України та добровольчих підрозділів у 2014-2018 роках. Видання було відзначене премією «Книжка року 2019» на Львівському форумі книговидавців. Книгу «Дівчата зрізають коси» Євгенії Подобної  було висунуто на здобуття Навціональної премії України імені Тараса Шевченка у номінації «Публіцистика, журналістика» головою Шевченківського комітету Ю.Макаровим. «Це історії без цензури, які розкажуть про війну як вона є — про воєнні будні та бої, які колись увійдуть до підручників з історії, ламання звичних уявлень про військо як суто «чоловічий світ» і нелегкий шлях повернення з війни до мирного життя, ‑ йдеться у передмові до видання. ‑ Нашою метою було зафіксувати історії саме жінок-військових. Більшість цих історій були записані безпосередньо на передовій, на позиціях, де служили дівчата, частина — у Києві, Харкові, Святогірську, Бахмуті. Кожна з цих історій по-своєму унікальна, і жодна не залишить читача байдужим».