Офіційний веб-сайт

Якутович Сергій «Незавершений проект» (мистецький альбом)

Видавництво «Грамота», м. Київ, 2008 р., 312 с.

ISBN 978-966-349-129-174-5

Вступна стаття «Сергій Якутович: абсолютний слух часу. Спроба ідентифікації» Марії Матіос.

Укладач ілюстративних матеріалу Віталій Мітченко.

 

Анотація

В альбомі лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, народного художника України, члена-кореспондента Академії мистецтв України Сергія Якутовича представлено його кращі роботи за тридцять років творчої діяльності.

У майстерні різнобічно обдарованого художника були створені видатні проекти в різних жанрах образотворчого мистецтва: ілюстрації до роману О.Толстого «Петро І», естонського епосу «Калевіпоег», повісті М.Гоголя «Тарас Бульба» та ін.; великі серії станкових робіт, оформлення художніх фільмів «Молитва за гетьмана Мазепу» і «Тарас Бульба», проекти культурологічних телефільмів, серія живописних робіт.

Більшість із цих робіт відтворено на сторінках альбому.

 

Фрагмент зі вступної статті «Сергій Якутович: абсолютний слух часу. Спроба ідентифікації» Марії Матіос:

«…коли мої очі читають руку Сергія Якутовича ‑ яблука, яке не відкотилося від яблуні, я починаю сумніватися, чи справді творчість ‑ суперечка з Богом. Бо Якутович-молодший ‑ суцільне поборювання людської апатії та душевної малорухливості. Його фантасмагорична образність ‑ це концентрація вселюдського досвіду Пізнання Істини і пізнання самого себе. І як не дивно, крізь випуклі очі його персонажів прозирають віки й люди, у кожному з яких можна розпізнати і Наш Час, і кожного зокрема в ньому. Це те, що вкладається в поняття «Абсолютний слух Історії».

Як і будь-яка справжня праця, творчий пошук Сергія Якутовича може викликати дискусію, але ніяк не піддається запереченню чи спростуванню. Тому що це стиль. Нерв. І пульс національних пріоритетів, у пошуку якого б'ються совісні уми нації».