Офіційний веб-сайт

Цикл пісень «Зачарована Квітко Моя!..»

Автор(-и): Павло Тютюнник / Розділ: Музичне мистецтво

Цикл пісень «Зачарована Квітко Моя!..» на вірші Тараса Шевченка, Лесі Українки, Ліни Костенко, Миколи Вінграновського, автор: Павло Тютюнник; м. Київ, 2014 рік.

Висунуто Сектором культури та туризму Васильківської районної державної адміністрації Київської області.

 

Цикл пісень «Зачарована Квітко Моя!..» Павла Тютюнника

 

Сектор культури та туризму Васильківської районної державної адміністрації Київської області представляють дев’ятнадцять пісень та романсів на вірші Тараса Шевченка, Лесі Українки, Ліни Костенко, Миколи Вінграновського... Сюди увійшли твори різних жанрів: ліричні пісні, жартівливі, козацькі...

Назва циклу пісень: «Зачарована Квітко Моя!..» є рядком з останньої пісні альбому – «Україна», яку автор присвятив Тарасові Шевченку. Десять пісень циклу створені на вірші неперевершеної Ліни Костенко. Коли Ліна Василівна прослухала цикл пісень, вона сказала: «Всі дев’ятнадцять пісень ‑ це єдиний твір. Це справжня опера!..». Вона дуже схвально відгукнулась і про цю музику, і про її автора в одній з передач Національного радіо.

Керівник хору імені Григорія Верьовки Анатолій Авдієвський, прослухавши цей цикл пісень, сказав: «Багато пишуть на українську тематику, але в них немає України, а у Вас ‑ що не пісня, то Україна! Обов’язково візьму щось до репертуару нашого хору!».

Видатний композитор Ігор Поклад сказав: «Мені подобається! Треба роздруковувати ці твори і розсилати по консерваторіях і музичних училищах! Треба нести цю музику зі сцени до слухача!».

У 2016 році, прослухавши цикл пісень, Мирослав Скорик відзначив переконливий мелодизм творів, а Євген Станкович зробив наголос на їхній духовній домінанті.

Бачимо, що знані українські композитори високо оцінюють творчість Павла Тютюнника.

У грудні 2015 року на радіо «Культура» в передачі «У чарах музики», присвяченій творчості Павла Тютюнника (автор і ведуча передачі Олеся Білаш), прозвучало шість пісень із цього циклу пісень.

У березні 2016 року на першому каналі Українського радіо, в програмі «Обрії», транслювалася передача з Павлом Тютюнником. В ній також звучали пісні з цього циклу пісень.

У 2015-2016 роках Павло Тютюнник тричі з великим успіхом проспівав ряд творів із цього циклу пісень зі сцени Львівської філармонії.

11 червня 2017 року в Києві в Українському Домі відбувся творчий вечір Павла Тютюнника «Пісня врятує світ», в якому з успіхом прозвучали пісні з цього циклу пісень.

Низка пісень з цього циклу пісень знаходиться в ротації Українського радіо. Їх час від часу транслюють в програмах: «Пісня буде поміж нас», «Вранішні мелодії» та інших.

Твори Тютюнника продовжують традицію класичного романсу в сучасній українській музиці, як зазначив Ігор Поклад.

Вважаємо, що цикл пісень «Зачарована Квітко Моя!..» гідно представляє Українську музику і заслуговує на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка!

 

З подання Сектора культури та туризму Васильківської районної державної адміністрації Київської області.

Коментарі