Офіційний веб-сайт

Художньо-документальний фільм «Милі мої українці»

Автор(-и): Олександр Жовна / Розділ: Кінематографія

 

Художньо-документальний фільм «Милі мої українці», рік оприлюднення: 2014, автор: заслужений діяч мистецтв України Олександр Жовна.

Висунуто Всеукраїнським товариством «Просвіта» ім.Тараса Шевченка.

 

Художньо-документальний фільм «Милі мої українці» Олександра Жовни

 

Рекомендований фільм висвітлює маловідому, дивовижну й величну долю українця, що, по суті, втілила в собі найкращі, найблагородніші риси нації. Тера інкогніто своєї батьківщини, яку так любив до безтями, до самопожертви, зрештою до 20 років заслання та каторжанського бараку смертників. 91 рік загартованого тюремними нарами та сибірськими морозами, вимученого й разом з тим величного життя українця, що так прагнув побачити свій Край вільним і всього рік не дожив до проголошення незалежності. Та, чи про таку незалежність мріяв герой фільму? Питання, що лишається відкритим.

Фільм ‑ явище, який, так само як і його герой, народився у тих же провінційних українських хащах. Зворушливий і глибоко психологічний, що торкається найпотаємніших закутків людської душі. Фільм, який мають бачити всі українці і не українці, а особливо молоде покоління України, для усвідомлення себе вагомою частиною великої нації на яскравому прикладі неймовірності долі одного з нас. Фільм, що несе колосальне патріотичне наповнення, високу ідею справжнього відродження української держави.

 

Василь Клічак: «Знаю, що фільм вже запрошено на престижні міжнародні кінофестивалі і тепер розумію, що недарма. Адже це гідне представлення України на міжнародних мистецьких теренах, а також популяризації української культури, зокрема кінематографа. Його безперечна актуальність та щирий патріотизм мають зворушувати серця та розум не лише земляків автора, а й друзів України за кордоном. Я навіть, подумав, що не лише друзів, а й тих хто ще вагається, має сумніви, що до справжніх українців, їх високих людських якостей, безмежної любові до своєї землі, рідної мови. Адже це найвищі, найшляхетніші риси притаманні українській нації і це переконливо показано у стрічці. Напевно цьому фільму відведено довгий та щасливий вік. Його неодмінно мають бачити школярі та студенти. Той внутрішній щем, та тривога за свою Вітчизну, якою пронизана робота автора має навічно посилитися в їх молодих душах».

 

Іван Ющук: «Зворушливий і глибоко психологічний, що торкається найпотаємніших закутків людської душі. Фільм, який справді мають бачити всі українці і не українці. Фільм, що несе колосальне патріотичне наповнення, високу ідею справжнього відродження української держави. Ретельне занурення в минуле України, відтворення страдницького життя українських патріотів, повернення до свого славного національного коріння, все це хвилює й переконує».

 

З подання ВУТ «Просвіта» ім.Тараса Шевченка

Коментарі