Офіційний веб-сайт

Фільм про Сенцова покажуть у Відні

В австрійській столиці 5 грудня пройде показ документального фільму «Процес: Російська держава проти Олега Сенцова».

Стрічка Аскольда Курова розповідає про суд над Сенцовим і спроби родини, друзів, адвокатів та навіть інших країн звільнити режисера. Назва фільму – «Процес» – відсилає до кафкіанського абсурду.

Захід пройде з нагоди нагородження Сенцова «Премією Сахарова» за свободу думки.

Олег Сенцов – український режисер, активіст Євромайдану, кримчанин. Після анексії Криму Росією став активним противником окупації. У травні 2014 року його заарештували співробітники російської служби безпеки, висунули йому звинувачення у плануванні теракту та перевезли до Москви. Після більш ніж року перебування під вартою, його засудили до 20 років ув’язнення попри той факт, що він давав свідчення під тиском, а доказів було недостатньо. Своєї провини Сенцов не визнав.

Творча команда документальної кінострічки: режисер ‑ Аскольд Куров; продюсер ‑ Марія Ґаврілова, Макс Туула, Даріуш Яблоньський, Ізабела Вуйчік, Віолетта Каміньска; оператор ‑ Аскольд Куров; режисер монтажу ‑ Міхал Лещиловський, Євгеній Заозерних; звукорежисер ‑ Сорін Апостол за участі Fahot Production House; виробництво ‑ A Marx Film, Message Film.

Аскольд Куров - народився в Узбекистані 1974 року, живе в Росії з 1991 року. Після вивчення філології, театру та теології, а також роботи дизайнером упаковок протягом восьми років, він здобув спеціальність режисера-документаліста у Кіношколі Маріни Разбєжкіної в Москві. У 2012 році він був одним із режисерів документального фільму «Зимо, йди геть!», який став лауреатом багатьох нагород. Його наступні фільми «Ленінленд» та «Діти 404» також здобули схвальні відгуки критиків і були продемонстровані на численних фестивалях. Його робота зосереджена на проблемах прав людини та соціальних конфліктах у сучасній Росії.

 

Джерело: docudays.ua