Офіційний веб-сайт

Твори у галузі скульптури «Моя Україна» та пам’ятник гетьману Пилипу Орлику

Автор(-и): Анатолій Кущ / Розділ: Візуальні мистецтва

 

Твори у галузі скульптури «Моя Україна» та пам’ятник гетьману Пилипу Орлику, створені упродовж 2012-2016 років, автор Анатолій Кущ.

Висунуто Національною спілкою художників України.

 

Твори у галузі скульптури «Моя Україна» та пам’ятник гетьману Пилипу Орлику Анатолія Куща

 

Творчість талановитого скульптора Анатолія Куща є вагомим внеском у розвиток української образотворчості і культури, вона працює на утвердження державності, пробуджує почуття гордості за важку, але сповнену звитяжних подвигів, величну історію українського народу. Його творчість останніх років, особливо цикл скульптурних композицій «МОЯ УКРАЇНА» є одним із актуальних вершинних явищ сучасного українського образотворчого мистецтва. У завершеному вигляді з великим успіхом майже впродовж трьох місяців твори циклу експонувалися у виставковій залі Національної академії мистецтв України.

Головною причиною мистецького успіху Анатолія Куща, зокрема оптимістичного гармонійного циклу «МОЯ УКРАЇНА», є те, що його талановита творчість глибоко закорінена у незнищенні духовні, культурні і мистецькі традиції рідного народу, котрий крізь віки тяжких випробувань проніс прагнення до свободи, життєствердну любов до краси та непохитну віру у своє велике майбуття.

Анатолія Куща вже віддавна добре знають і поважають в нашій державі і світі як творця символічного монумента в центрі стольного Києва «Оранта-Україна», що вже став уособленням волелюбності і духовної величі нашого древнього народу. Його ж авторству належать і скульптурна композиція «Засновники Київської Русі-України» та скульптури «Архістратиг Михаїл» на Майдані Незалежності. Ним багато зроблено для утвердження світової величі великого сина нашого народу Тараса Шевченка. Це добре знані роботи з серії «Тарасові шляхи», встановлені над дорогами малої батьківщини поета і художника ‑у селах Шевченковому, Моринцях, Будищах, Звенигородці, де він ходив «малими босими ногами» в літа сирітства. Заслужено набув широкого розголосу створений 2002 року у м. Варшаві (Республіка Польща) пам’ятник Тарасові Шевченку, що сприяє налагодженню всебічних добросусідських стосунків між двома древніми слов’янськими народами, зміцненню дружніх культурно-мистецьких зв’язків.

З-поміж тематичного багатства монументальних скульптур і творів малої пластики різних років, які прикрашають міста, села, музейні експозиції художньою виразністю привертають увагу мистецтвознавців, колег, шанувальників мистецтва також скульптури: «Любов земна», «Материнство», «Міфи», »Біблійні мотиви», «Сад пристрастей», «Державотворці» інші.

 

З подання Національної спілки художників України

Пам'ятник гетьману Пилипу Орлику
Пам'ятник гетьману Пилипу Орлику
Народний художник України, академік НАМ України
Народний художник України, академік НАМ України
Коментарі

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA