Офіційний веб-сайт

Створено «Центр літературної творчості» за участі лауреатів Шевченківської премії

При Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка засновано «Центр літературної творчості».

Ініціатором цього новоутворення став доктор філологічних наук, професор, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Михайло Наєнко.

Під час презентації «Центру» в Інституті філології КНУ Михайло Наєнко, зокрема, зазначив: «Не секрет: наша освітня справа досі залишається в полоні радянських методик. Через це й приймаються нові закони про освіту. Головна вада радянських та пострадянських методик у тому, що в них лише два складники, які годяться хіба що для підготовки офіціантів кабаре та інших барів… Письменників готувати за такою методикою не можна. Лекції й семінарські заняття у студента спеціальності «літературна творчість» займають усього шість годин. А доба ж має двадцять чотири години! Письменник не буде письменником, якщо він не буде працювати протягом усіх отих двадцяти чотирьох годин. Це добре усвідомлювали всі наші генії…».

Додамо, що при «Центрі літературної творчості» створено Громадську художню раду, яку очолили відомі українські письменники, лауреати Шевченківської премії – поет Іван Драч та прозаїк Юрій Мушкетик. Саме Громадська художня рада за задумом керівництва «Центру» має готувати до друку раз на рік студентський альманах «Сві-й-танок» з літературними творами обдарованих початківців, а ще науковий збірник «Філологічні семінари».

 

На фото: члени президії під час презентації «Центру літературної творчості» в КНУ у складі (зліва направо): Іван Драч, Анатолій Паламаренко, Михайло Наєнко, Леонід Губерський, Григорій Семенюк.