Офіційний веб-сайт

Серії творів «Мої Карпати, рідна Верховина, славна Україна», «Космогонія людства, Україна», «Видатні діячі історії, науки і культури Закарпаття і України»

Автор(-и): Магдалина Пуглик-Белень, Михайло Белень / Розділ: Візуальні мистецтва

 

Серії творів: «Мої Карпати, рідна Верховина, славна Україна», «Космогонія людства, Україна», «Видатні діячі історії, науки і культури Закарпаття і України», автори: Магдалина Пуглик-Белень, Михайло Белень.

Висунуто Всеукраїнською творчою спілкою «Спілка дизайнерів України».

 

Серії творів: «Мої Карпати, рідна Верховина, славна Україна», «Космогонія людства, Україна», «Видатні діячі історії, науки і культури Закарпаття і України» Магдалини Пуглик-Белень і Михайла Беленя

 

Магдалина Іванівна Пуглик-Белень ‑ керамік, живописець, графік, педагог, художник декоративно-прикладного мистецтва, дизайнер,заслужений художник України.

Створила унікальну серію в кераміці і скульптурі малих форм. У творах втілено ідеї вселюдської філософії буття: «Космогонія людства» від символічних знаків раннього неоліту і до початку XX століття.

Виконувала державні замовлення з оформлення архітектурних інтер’єрів, зокрема, в Ужгороді, Рахові, Сваляві, Тернополі, Червонограді та Києві. Також отримувала замовлення з художнього оформлення книг у республіканському видавництві «Карпати» (м.Ужгород). Оформила п’ятнадцять видань. Учасниця обласних, республіканських, всесоюзних,міжнародних мистецьких і всесвітніх виставок.

Твори Магдалини Пуглик-Белень експонувалися у Національному художньому музеї України, Національному музеї Тараса Шевченка, музеї Івана Гончара та музеї сучасного мистецтва України (м. Київ), музеях інших країн світу. Член Національної спілки художників України та член Національної спілки дизайнерів України. Лауреат обласної премії імені Й.Бокшая та А.Ерделі.

Михайло Олексійович Белень ‑ академічний скульптор-монументаліст, художник, педагог, доктор мистецтвознавства, професор, заслужений художник України. Академік Української Міжнародної академії оригінальних ідей.

Як і його дружина Магдалина Іванівна Пуглик-Белень, Михайло Белень закінчив Ужгородське училище прикладного мистецтва, а також Київський державний художній інститут.

Михайло Белень є автором понад п’яти сотень медалей, більшість з яких присвячені видатним діячам історії, науки та світової культури. Вперше на Закарпатті проілюстрував життєвий шлях Т.Г.Шевченка та Будителя-просвітника О.Духновича у графіці. Ним виконано і встановлено понад п’ятдесят меморіальних дошок і гербів у містах і селах Закарпаття, зокрема, Г.Сковороді, А.Волошину, Ф.Лісту, І.Добо, Н.Плотені та ін.

Він є автором сімнадцяти пам’ятників, зокрема, Олександру Духновичу (м.Мукачево), воїнам-афганцям (м.Мукачево), Шандору Петефі (м.Мукачево, замок «Паланок») та ін.

Мистецькі твори Михайла Беленя експонувалися на обласних, республіканських (всесоюзних), міжнародних і всесвітніх художніх виставках. Член Національних спілок України: художників, журналістів, дизайнерів.

 

З подання Всеукраїнської творчої спілки «Спілка дизайнерів України»

Роботи Магдалини Пуглик-Белень
Роботи Магдалини Пуглик-Белень
Роботи Михайла Беленя
Роботи Михайла Беленя
Коментарі

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA