Офіційний веб-сайт

Серія живописних і графічних творів (2010-2014 рр.)

Автор(-и): Микола Шелест / Розділ: Образотворче мистецтво

Серія живописних і графічних творів останніх п’яти років (2010-2014 рр.), автор: Микола Шелест.

Висунуто Всеукраїнською благодійною організацією «Український фонд культури».

 

Серія живописних і графічних творів Миколи Шелеста

 

Серія живописних і графічних творів, створених за період з 2010 по 2014 рік заслуженим діячем мистецтв України та Польщі Миколою Шелестом, присвячені Шевченківській тематиці, серед яких «Тарас Шевченко ‑ художник», «Тарас в роки юності», «В місцях, відвіданих Т. Шевченком», «Гус ганський монастир», «Лавра над Дніпром», «Катерина». Значною є серія «Живописна Україна», що містить полотна «Край села Седнева», «Чернігівський колегіум», «Осінні гони», «Світить місяць», «Українські квіти», «Острів Монастирський», «Закарпатські мотиви», «Київщині (полотна сакрального змісту), «Весняний день», «Літній пейзаж», «По білому снігу» та інші.

Твори митця вражають високою живописною майстерністю, виразністю рисунку й мажорністю кольорової гами у поєднанні з ніжністю тонів і відтінків фарб.  Відображене в  полотнах  сповнене  любові  до рідної  природи і її  краси.

Громадянська патріотична позиція Миколи Шелеста виражена в серіях творів «Козацькі пісні», «Село і люди», «Портрети поетів України», «Звільнення Києва», «Нескорені», «День Незалежності».

Здобутки художника отримали широке визнання в Україні й за її межам. Його твори експонувалися на багатьох Всеукраїнських і міжнародних виставках, знаходяться в понад п’ятдесятимузеях України, а також у музеях і приватних зібраннях у Німеччині, Польщі, Канаді, США, Росії й Казахстану. Митця нагороджено Грамотою Верховної Ради України, удостоєно звання Лауреата Міжнародної премії ім.В.Винниченка та премії Міжнародної виставки в м.Катовіце (Польща).

Плідну творчу роботу Микола Шелест поєднує з активною громадською діяльністю, бере участь в заходах Національної Спілки художників України та працює на громадських засадах заступником голови Українського фонду культури.

 

Коротко про автора

Шелест Микола Миколайович народився 22 травня 1936 року у селі Губиниха Новомосковського району Дніпропетровської області. Закінчив Український поліграфічний інститут ім.І.Федорова, графічний факультет у 1970 році. Член Національної спілки художників України з 1973 року.

М.М.Шелест ‑відомий український художник, який особливо виразно стверджує талановитими творами свою закоханість у красу рідної землі. Його захоплення різноманіттям барв, форм довколишнього світу, велика віра і добро прослідковується в завершених композиціях, які написані олійними фарбами, або виконані в різних техніках. Він гостро відчуває особливість кожної техніки, котра має цілий світ образів, відтінків і форм. Художник цінує живописну прозорість і кольоровість, в гравюрах-штрих і м’якість легкості подиху тонів і відтінків. 

"Тополя", полотно, олія, 41х65, 2013 р.
"Тополя", полотно, олія, 41х65, 2013 р.
"Катерина", полотно, олія, 54х70, 2014 р.
"Катерина", полотно, олія, 54х70, 2014 р.
"Пророк", полотно, олія, 51х70, 2010-2013 рр.
"Пророк", полотно, олія, 51х70, 2010-2013 рр.
Коментарі

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA