Офіційний веб-сайт

Серія живописних творів «Степові caprichos» (2009-2013 рр.)

Автор(-и): Володимир Кабаченко / Розділ: Образотворче мистецтво

Серія живописних творів «Степові caprichos» художника Володимира Кабаченка, створених ним упродовж 2009-2013 років.

Висунуто Всеукраїнською творчою спілкою «Асоціація українських письменників».

 

Серія живописних творів «Степові caprichos» Володимира Кабаченка

 

Серія живописних полотен «Степові caprichos» Володимира Кабаченка була представлена на початку 2013 року на мистецьких виставках в Одеському художньому музеї та Академії мистецтв України в Києві.

Капріччьо (італ. Сарrіссіо, ісп. сарrісhos, фр. сарriсе) ‑ твір академічної музики, написаний у вільній формі.

Відомий французький письменник і лексикограф XVII ст. Антуан Фюретьєр у своєму «Загальному словнику...» 1690 року видання визначив каприс (у будь-якому виді мистецтва) як «твір, у якому сила уяви має більшу вагу, ніж наслідування правилам мистецтва».

Картини Володимира Кабаченка, на думку доктора мистецтвознавства, професора, завідувача кафедрою образотворчого мистецтва Південноукраїнського національного педагогічного університету ім.К.Д.Ушинського Ольги Тарасенко та кандидата мистецтвознавства Андрія Тарасенка, мають романтичне звучання. Художнику притаманне поетично-піднесене сприйняття природи. Виразність художніх образів живописця базоване на поєднанні життєво переконливих, конкретних форм його героїв з фантастичним перетворенням степового простору Північного Причорномор’я.

Як вважають мистецтвознавці, у творчості художника, який нині мешкає у Південній Пальмірі, дуже яскраво виявляється його міфопоетичне світосприйняття. Слідом за майстрами старшого покоління Одеси та Миколаєва: Алтанцем, Антонюком, Коваленком, Степановим ‑ він продовжує лінію традиціоналізму в сучасному образотворчому мистецтві Одеси.

Володимир Кабаченко обдарований здатністю втілювати в живописі ментальність українського народу. У його індивідуальному міфі поєднуються особисті переживання із колективною «прапам’яттю», що виринає з глибин підсвідомості. Живописець шукає шляхи проникнення у сенс буття. Через життєво-конкретні образи він передає надчуттєвий світ. Кредо художника: «Створювати гармонію всесвіту з елементів, які я бачу!».

Художник намагається «підняти завісу», що приховує таємницю буття. У його картинах немає визначеного літературно-оповідного сюжету, проте існує мотив міфологізованої подорожі у просторі води, неба, землі. Мандруючи разом з автором у межах полотна, глядач може нескінченно розширювати його власною уявою. Така свобода схожа на глобальний політ, доторкання до зірок...

Героєм творів художника є включена у світобудову людина: жінка-селянка, яку він визначає як «праматір», і козак, що перебуває на перетині сьогодення, минулого і майбутнього. Його персонажі пов’язані з вічними циклами землі. Вони відсторонені від стрімко мінливої цивілізації міста.

Володимир Кабаченко гостро відчуває життя як вічну трагедію боротьби поезії і прози. І від того крізь музичну гармонію його живописних капріччьо проступає драматична напруга.

Коротко про автора

Володимир Кабаченко народився 20 травня 1958 року в Миколаєві. Закінчив Одеське державне художнє училище ім.М.Б.Грекова у 1978 році (спеціальність ‑ викладач креслення та малювання) та Миколаївську філію Київського національного  університету культури і мистецтв у 2007 році (спеціальність -художник-графік, дизайнер, викладач).

Художній хист Кабаченка Володимира Петровича розкрився ще під час навчання в художньому училищі, де він навчався у відомого майстра пензля В.В.Філіпенка. З 1983 року молодий художник активно виставляється. Його творчість органічно увійшла у нову добу українського мистецтва, привернула увагу культурної громадськості Одещини. Живописному мистецтву Володимира Кабаченка притаманне глибоке та ґрунтовне пізнання історії української культури.

Кабаченко є лауреатом та дипломантом чисельних міжнародних та всеукраїнських виставок. Серед них ‑ диплом бієнале сучасного мистецтва «Імпреза» (1993), почесний диплом Києво-Могилянської Академії (1994). Лауреат конкурсу міського голови «Твої імена, Одесо» (2001), міжнародної виставки сучасного мистецтва «Салон Молдови» (2002), муніципальної премії ім.К.К.Костанді (2008). На цей час художник є учасником понад 60 колективних мистецьких виставок та 12 персональних, його твори прикрашають постійну експозицію Одеського художнього музею.

  

Володимир Кабаченко демонструє живописне полотно "Над Великим Перевозом"
Володимир Кабаченко демонструє живописне полотно "Над Великим Перевозом"
Лиманське мариво, 2012 р. п.о., 130х118
Лиманське мариво, 2012 р. п.о., 130х118
Привітання, 2012 р., п.о.,119х105
Привітання, 2012 р., п.о.,119х105
Коментарі

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA