Офіційний веб-сайт

Серія живописних та графічних робіт «Людина: теми та варіації. Гола правда»

Автор(-и): Михайло Туровський / Розділ:

Серія живописних та графічних робіт «Людина: теми та варіації. Гола правда»; автор: Михайло Туровський.

Висунуто Всеукраїнським товариством «Просвіта» ім.Тараса Шевченка

 

Серія живописних та графічних робіт «Людина: теми та варіації. Гола правда» Михайла Туровського

 

Центральне правління Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.Тараса Шевченка висуває народного художника України Туровського Михайла Сауловича на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2019 року за серію живописних та графічних робіт «Людина: теми та варіації. Гола правда», присвячених трагічним подіям, що нині відбуваються в Україні.

До серії входять:

1.53 (п'ятдесят три) живописні твори, створених в період з 2014-2018 рр.

2.10 (десять) графічних творів, створених в період з 2014-2018 рр.

У своїх роботах, що належать до серії «Людина: теми та варіації. Гола правда», художник виражає своє ставлення до трагічних подій у світі, зокрема до подій в Україні. Незважаючи на еміграцію, художник в душі ніколи не полишав свою Україну, він завжди підтримував з нею тісні стосунки. Тому події в Україні, що розпочалися з Революції гідності відгукнулися гострим болем та переживаннями в його серці.

Ця серія є своєрідним філософським роздумом про контрастність людського життя, про його неоднозначність. Автор виражає думку, що наше життя ‑ це дар, але такий дар сповнений трагедії.

Про ці кардинально різні сторони життя, він говорить шляхом зображення людського тіла. Зображення не ідилічні. На його думку, тіло показує як радість життя, так і страх перед його припиненням. Але незважаючи на недосконалість, наше тіло, як і життя, ‑ це тріумф. В даному випадку це й імпульс для художника, який йому допоміг завдяки лінії, формі та кольорам виразити як радість людського існування, так і біль і скорботу, які воно приносить.

Тему роздумів на цю тему та душевні переживання автору найкраще вдається виразити через зображення саме жіночого тіла. В образі жінки передаються різні за характером переживання. Її чуттєве ставлення до життя передає гармонію та дисгармонію, з'єднання та розбіжності, але все ж їм властива ніжність, співчуття та розуміння.

Гуманізм ‑ основна ідея, що пронизує не тільки дану серію, але й його творчість в цілому. Художник застерігає себе та глядачів від прагматичного раціоналізму та бездушшя.

Туровський М.С. ‑ отримав звання Народного художника України, є дійсним членом Національної академії мистецтв України, нагороджений Золотою медаллю Національної академії мистецтв України.

Виставки його творів проходили в Нью-Йорку, Парижі, Єрусалимі, Женеві, Венеції, Брюсселі, Мадриді, Бордо, Ліоні та інших європейських містах.

У 2018 році, частина картин, що входять до серії, було передано в фонди Національного музею «Київська картинна галерея» та у Національний художній музей України. Також роботи художника знаходяться в інших музеях та приватних колекціях України та світу.

Про визнання творчості Туровського говорять і роботи європейських критиків. У 2004 році вийшла монографія «Michail Turosky», автором якої був мистецтвознавець Серж Ланчнер, а автором передмови ‑ визначний французький художній критик Жерар Ксюрігер.

Центральне правління Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.Тараса Шевченка представляє на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2019 року серію живописних та графічних робіт «Людина: теми та варіації. Гола правда» за номінацією «Образотворче мистецтво».

 

З подання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.Тараса Шевченка

Коментарі

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA