Офіційний веб-сайт

Сенцов Олег Геннадійович

Кінорежисер, сценарист, письменник, політв’язень.

Сенцов Олег Геннадійович народився 13 липня 1976 року у м. Сімферополі. 1998 року закінчив Київський державний економічний університет. Почавши своє кар’єру як приватний підприємець, вирішив спробувати себе у кінематографії. 2011 року з власної ініціативи і за власні кошти зняв ігровий фільм «Гамер», який був відзначений призом Гільдії кінознавців і кінокритиків на фестивалі «Дух вогню» у м. Ханти-Мансійську (Російська Федерація), спеціальним дипломом журі 3-го Одеського міжнародного кінофестивалю, грошовою винагородою на 3-му міжнародному кінофестивалі у м. Трускавці. 2013 року Олег Сенцов розпочав зйомки нового фільму «Носоріг», але через драматичні події в Автономній Республіці Крим змушений був призупинити роботу над цим мистецьким проектом.

З початком незаконної анексії півострова військовими підрозділами ЗС РФ, Олег Сенцов став активістом Автомайдану. Свою громадську діяльність він спрямував на підтримку заблокованих українських військових, проведення громадянських акцій непокори і відстоювання територіальної цілісності України тощо.

В травні 2014 року Олег Сенцов був незаконно затриманий ФСБ Російської Федерації за підозрою у тероризмі, а в серпні 2015 року рішенням Північно-Кавказького окружного військового суду його засуджено до позбавлення волі терміном на двадцять років.

Національна спілка журналістів України, висуваючи кінотвори Олега Сенцова на здобуття Національної премії за напрямом «Кінематографія», відзначила його громадянську позицію у питаннях збереження територіальної цілісності України, відстоювання прав і свобод населення Автономної Республіки Крим, засудження анексії півострова Російською Федерацією, утвердження демократії в українському суспільстві, розбудови національної культури.