Офіційний веб-сайт

Розпочато конкурс на здобуття Премії імені Юрія Шевельова

Розпочато конкурс на здобуття Премії імені Юрія Шевельова 2017 за кращу есеїстику!

Премія імені Юрія Шевельова – видатного літературознавця і театрального критика, в минулому професора Гарвардського і Колумбійського університетів, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка – заснована 2013 року. Вона присуджується раз на рік українському авторові за художню та наукову есеїстику, опубліковану протягом останнього року. Нагорода відзначає внесок у невід’ємні для цього жанру цінності: незалежність думки та витонченість стилю.

Премія носить ім’я Юрія Шевельова, який започаткував модерну українську есеїстику.

Ім’я переможця щороку оголошується під час церемонії 17 грудня, у день народження Юрія Шевельова. Імена трьох претендентів на отримання Премії оприлюднюються за тиждень до цього. Переможець нагороджується статуеткою Бронзового Ангела, а також грошовою премію та дипломом лауреата. Номінанти отримують дипломи та добірку книг від видавництва «Дух і Літера».

Організатори: Український осередок міжнародного ПЕН-клубу, Kyiv-Mohyla Business School, видавництво Дух і Літера, Український науковий інститут Гарвардського університету

Переможцями Премії попередніх років були:

2016 року – Вахтанґ Кебуладзе

2015 року – Олександр Бойченко

2014 року – Кость Москалець

2013 року – Андрій Портнов і Тарас Прохасько.

Кінцевий термін для подачі своїх пропозицій – 15 листопада 2017 року. Пропозиції стосовно претендентів на Премію імені Юрія Шевельова слід надсилати на сайт організаторів: sheveliov.award@gmail.com.