Офіційний веб-сайт

Публіцистично-документальні видання «І я лину у віки давно минулі» та «Печерськ Тараса Шевченка»

Автор(-и): Віктор Жадько / Розділ: Публіцистика і журналістика

Публіцистично-документальні видання «І я лину у віки давно минулі» та «Печерськ Тараса Шевченка», видавництво ВПК «Експрес-поліграф», рік видання: 2014, м. Київ, автор: Віктор Жадько.

Висунуто Національною Спілкою журналістів України.

Публіцистично-документальні видання «І я лину у віки давно минулі» та «Печерськ Тараса Шевченка» Віктора Жадька

Публіцистично-документальне видання «І я лину у віки давно минулі» доктора філософських наук, професора Віктора Жадька ‑ сучасне прочитання життя і творчості Тараса Григоровича Шевченка, результат копіткої пошукової роботи автора впродовж багатьох років, який вивчив і дослідив Тарасове творче життя, проїхав увесь шлях, яким поет іхудожник мандрував, коли тричі відвідував Україну. В книзі публіцистично-документальними засобами розповідається про творчий взаємозв'язок і Тараса Шевченка та Миколи Аркаса ‑ автора музики до опери «Катерина» на слова Кобзаря. У праці використано багатий матеріал культуркомпаративістського і культургерменевтичного характеру.

В іншому публіцистично-документальному виданні «Печерськ Тараса Шевченка» використано нові й маловідомі факти про перебування Тараса Григоровича Шевченка «на печерських пагорбах», розповідається пр. історичні місця та краєвиди, які художник малював.

Як зазначено у поданні Національної Спілки журналістів України, яка висунула публіцистично-документальні видання Віктора Жадька на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка, книга «І я лину у віки давноминулі» ‑ результат копіткої пошукової роботи автора, який упродовж багатьох років проїхав шляхами, якими мандрував Тарас Шевченко. Вперше в шевченкознавстві з об’єктивною достовірністю вказані місця, які художник змалював і подано їхні сучасні світлини, написана історія створення малюнків та краю, який відвідував Тарас Григорович, людей, з якими зустрічався.

У публіцистичній праці використано багатий матеріал культуркомпаративістського і культургерменевтичного характеру. Видання розраховане, насамперед, для публіцистів, істориків, краєзнавців, учителів, шевченкознавців, масового читача.

Публіцистично-документальне видання «Печерськ Тараса Шевченка» розповідає про маловідомі факти перебування Тараса Шевченка в Києві, на «Печерських пагорбах» та історію написання малюнків і краєвидів, вміщено їх сучасне фото.

У своїй роботі Віктор Жадько засвідчує низку важливих, актуальних проблем шевченкознавства, використовуючи маловідомі публіцистичні, історико-літературні та мемуарні джерела, а то і зовсім невідомі архівні матеріали.

Жадько Віктор Олексійович ‑ публіцист, письменник, доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри журналістики Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова, шеф-редактор, редактор студентської газети «Памолодь». 

Коментарі

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA