Офіційний веб-сайт

Публіцистичний документальний фільм «Місто, яке зрадили» (телеканал «Інтер», 2008 p.), серія репортажів про події в Україні й світі (інформаційно-публіцистичні програми «Подробиці» та «Подробиці тижня», телеканал «Інтер», 2010-2012 pp.)

Автор(-и): Андрій Цаплієнко / Розділ: Публіцистика і журналістика

Публіцистичний документальний фільм «Місто, яке зрадили» (телеканал «Інтер», 2008 p.), серію репортажів про події в Україні й світі (інформаційно-публіцистичні програми «Подробиці» та «Подробиці тижня», телеканал «Інтер», 2010-2012 pp.) висунуто Державним комітетом телебачення і радіомовлення України.

 

Публіцистичний документальний фільм «Місто, яке зрадили» (телеканал «Інтер», 2008 p.),серія репортажів про події в Україні й світі (інформаційно-публіцистичні програми «Подробиці» та «Подробиці тижня», телеканал «Інтер», 2010-2012 pp.)

тележурналіста Андрія Цаплієнка

 

Публіцистичний документальний фільм «Місто, яке зрадили» Андрія Цаплієнка присвячений 65-тій річниці визволення Києва від німецьких загарбників. Фільм розкриває трагічну історію України, висвітлює маловідомі широкому загалу факти подій 1941-1943 років та порушує питання людського життя як найвищої цінності у суспільстві.

Розповіді свідків тих трагічних подій визначають авторську концепцію фільму. Показано окупацію Києва такою, якою її побачили юні мешканці міста, а нині дорослі люди, у яких позаду вже ціле життя. В ефір документальний фільм вийшов напередодні річниці визволення Києва ‑ 6 листопада 2008 року.

Гуманістичні ідеали, усвідомлення уразливості, унікальності людського життя, антивоєнна спрямованість ‑ ось кредо автора, реалізоване ним у документальному фільмі. Факти та події підводять глядача до розуміння того, що віра та творчий дух людини допомагають їй вижити за будь-яких обставин, зберегти моральне обличчя в умовах тотальної жорстокості.

Фільм викликав широкі дискусії серед глядачів, істориків та, навіть, його героїв. Історична та художня цінність цієї стрічки визнана критиками та фахівцями з історії.

З фільмом Андрія Цаплієнка "Місто, яке зрадили" можна ознайомитися в мережі Інтернет за адресою: http://inter.ua/uk/video/program/documentary/2012/10/29/misto_zradyly.  ю .. 

Разом з тим тележурналіст Андрій Цаплієнко відомий щоденними репортажами для програм «Подробиці» та «Подробиці тижня». Часом він був єдиним українським журналістом у зонах бойових дій. Його репортажі з Іраку ‑ найбільш об’єктивне спостереження за діями українського військового контингенту у цій країні.

Під час війни в Афганістані журналіст працював «під прикриттям», маскуючись через вороже ставлення збройних формувань до громадян колишнього СРСР. Останній репортаж А. Цаплієнка з цієї країни до річниці виведення радянського контингенту розповідав про долю українців, що під час війни перейшли на бік моджахедів і прийняли іслам.

За часів ізраїльсько-ліванського конфлікту знімальна телегрупа, очолювана Андрієм Цаплієнком, була єдиною, що працювала по обидва боки «лінії вогню». У підсумку відзняті телерепортажі транслювались не лише на телеканалі «Інтер», а також в ефірі ізраїльського телебачення.

Гуманітарна криза та громадянські війни в Африці часто стають темою «Подробиць», завдячуючи сміливим репортажам Андрія Цаплієнка. Серйозний резонанс свого часу викликала низка сюжетів з борту бойового корабля, що брав участь у антипіратській операції проти сомалійських нападників, які захопили теплохід «Аріана» з українським екіпажем.

 

Андрій Цаплієнко (народився 1968 р. у м. Харкові) закінчив Харківський Державний університет мистецтв та Київський міжнародний університет. На телебаченні працює з 1989 p., а нинішнього рокувиповнюється двадцять років творчої кар’єри у журналістиці.

З 1999 по 2005 рік працював над проектом «N-ний кілометр». Головна ідея телепрограми ‑ впливати на події у віддалених регіонах країни та справами нагадати їхнім жителям, що Україна не є «територією», а український народ не є «населенням».

У 2002 році Андрієм Цаплієнком започатковано новий проект «На лінії вогню». Журналіст, вирушаючи в одну з гарячих точок планети, щоразу привозив правдиву розповідь про події у регіоні, зокрема, з Афганістану, Македонії, Косово, Західного берегу річки Йордан, Лівану, Сьєрра Ліоне, Кот д’Івуару, Колумбії, Бурунді, Конго, Іраку...

Весною 2005 року з’явився новий проект Андрія Цаплієнка «Спец.Кор», в якому було представлено найрізноманітніші погляди на конкретні актуальні події. Жанр програми: документальне розслідування.

У 2010, 2011 та 2012 роках Андрій Цаплієнко брав участь у найскладніших перегонах ‑ «Дакар» ‑ у складі української команди.

У 2010 році вийшов друком перший роман Андрія Цаплієнка «Екватор. Чорний колір&білий колір», а цього року на XIX Міжнародному книжковому «Форумі видавців у Львові» представлено його другу книгу ‑ «P.O.W-Люди війни», написану у публіцистичному жанрі.

Андрій Цаплієнко удостоєний почесного звання «Заслужений журналіст України», відзначений іншими державними нагородами. 

Коментарі

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA