Офіційний веб-сайт

Прес-реліз персональної виставки Миколи Білика

6 лютого 2018 р. о 16.00 годині, в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул.Бульварно-Кудрявська, 20) відбудеться відкриття персональної виставки «Любов земна» відомого українського скульптора, народного художника України, член-кореспондента НАМ УкраїниБілика Миколи Ілліча на здобуття Національної премії України ім.Т.Шевченка 2018 року.

Микола Білик – один з митців нашого часу, якому притаманні глибоке знання проблем сучасної світової образотворчої культури, аналітичний підхід до втілення значущих тем історії та сьогодення.  Поєднавши в своїй творчості високі традиції української школи образотворчості з найкращими здобутками європейського мистецтва, скульптор досяг неповторності, самобутності самовираження. Сформувавши власний неповторний стиль, скульптор дійшов вишуканих узагальнень, які творять палітру його творів. Скульптурні композиції М.Білика – це особливий світ символів, які спонукають до внутрішнього, мисленнєвого діалогу.

У своїх скульптурах художник прагне досягти гармонії, розгадати таємниці народних традицій, наповнити композиції глибоким змістом та духовністю. Для творчості Білика М.І. головними напрямками натхнення є історія України, образ жінки та екологічні проблеми людства. Його значний творчий доробок налічує понад 500 художніх творів (скульптура, графіка).

Скульптурна творчість М.Білика, зокрема його цикл творів «Любов земна» (50 скульптурних творів) та пам’ятник Іванові Мазепі в Полтаві, є оригінальними, відомими в світі авторськими проявами сучасного професійного мистецтва України. Згадана творчість знайшла широке визнання та належне висвітлення як у засобах масової інформації, так і у сфері мистецької критики. Своєю творчістю художник переконує, що образотворче мистецтво є носієм образу, безпосередньо репрезентує єдність миттєвого і вічного, тому мистецтво має набирати вагомості в сучасному світі, впливаючи на уявлення, ціннісні орієнтації і свідомість людини.

Мистецький проект «Любов земна» – важливий феномен нашого часу, свідчення того, що в нашому мистецькому житті є місце для Високого, про нього можна сказати так виразно і гостро, як це робить автор. Цикл, що складається з окремих творів, сприймається як єдине ціле, приваблюючи композиційною майстерністю і стилістичною гармонійністю, які в цілому спрямовані на  глибоке розкриття образу, тонку передачу психологічного стану. У той же час пам’ятник гетьманові Іванові Мазепі надихає на утвердження державності, пробуджує почуття гордості за важку, сповнену звитяжних подвигів, величну історію українського народу.

 

Прес-реліз підготовлено прес-службою

Національної академії мистецтв України

 

На фото: народний художник України Микола Білик.