Офіційний веб-сайт

Президент України висловив співчуття

Президент України Петро Порошенко 7 липня  написав на своїй сторінці у Твіттері:

«Смерть вирвала у нас того, хто був живим символом незламності українського духу, хто виборов нам Незалежність України у ХХ сторіччі ‑Левка Лук‘яненка. Він з когорти справжніх Героїв! А вони не вмирають. Вічна пам’ять...».

 

Як стало відомо з повідомлення інформаційного ресурсу Радіо Свободи, український політв’язень, дисидент і колишній народний депутат України Левко Лук’яненко помер 7 липня в лікарні в Києві після тривалої хвороби. Про це Радіо Свобода повідомила його дружина.

Раніше про те, що Лук’яненко потрапив до реанімації, повідомив екс-народний депутат Володимир Яворівський.

Левко Лук’яненко – дисидент, співзасновник Української гельсінської групи, народний депутат чотирьох скликань Верховної Ради. Удостоєний звання Герой України. Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка з 2016 року.

Лук’яненко народився 24 серпня 1928 року в селі Хрипівка Чернігівської області. Через підпільну антирадянську діяльність у травні 1961 року Львівський обласний суд засудив Лук’яненка до розстрілу, проте через 72 доби Верховний Суд замінив розстріл 15-ма роками позбавлення волі. Кару відбував у Мордовії.