Офіційний веб-сайт

Поклітару Раду Віталійович

Засновник, директор і художній керівник театру «Київ модерн-балет».

Раду Віталійович Поклітару народився 22 березня 1972 року у м. Кишиневі. Громадянин Республіки Білорусь. Закінчив Білоруську державну академію мистецтв 1999 року, здобувши спеціальність хореограф. Дипломним спектаклем балетмейстера став «Поцілунок феї» Ігоря Стравінського, поставлений на сцені Великого театру балету Республіки Білорусь.

У 2006 році Раду Поклітару засновує театру «Київ модерн-балет», де одночасно є директором і художнім керівником. З моменту заснування театр був на гастролях у Голландії, Іспанії, Італії, Таїланді та ще у двох десятках зарубіжних країн.

Найбільш вагомі хореографічні постановки Раду Поклітару на сцені театру «Київ модерн-балет» є: балет у двох серіях «Кармен. TV», вистави «Веронський міф: Шекспірименти», «Болеро», «Дощ» і «Лускунчик», «Палата №6», «Underground», «Двоє на гойдалці», «Квартер-а-тет» та інші.

Робота Раду Поклітару як хореографа і балетмейстера неодноразово відзначалась різноманітними мистецькими преміями, зокрема «Київською Пектораллю» у 2006 і 2008 роках.

Балет-триптих «Перехрестя» на музику М.М.Скорика, балетів «Лебедине озеро» П.І.Чайковського, «Жінки в ре мінорі» на музику Й.С.Баха, «Довгий різдвяний обід» на музику А.Вівальді, хореографію до яких створив Раду Поклітару, висунуто Національною академією мистецтв України на здобуття Національної премії за напрямом «Музичне мистецтво». Вистави відзначаються модерним пластичним вирішенням, експериментальною хореографією, пошуком яскравих виражальних засобів, оригінальним прочитанням всесвітньовідомих театральних сюжетів.

Раду Поклітару на сьогодні є провідним балетмейстером країни, якому вдалось завоювати прихильність найвимогливіших шанувальників балету, утвердити власний стиль у хореографії, створити унікальний театр сучасного танцю.